Reklama

Reklama

Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, przygotowując samodzielnie posiłki w domu!

Kto z nas nie zna tego scenariusza - rano wybiegamy pijąc tylko kawę i jedząc tosta, a w pracy kanapkę. I wracając do domu stoimy w korku i marzymy o posiłku. Wtedy najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie czegoś na wynos.

Ale niestety częste zamawianie jedzenia może nieźle uszczuplić nasz portfel. Sprawdź, ile jesteś w stanie zaoszczędzić, jeśli zdecydujesz się gotować samodzielnie!

Gotowanie w domu - strata czasu?

Jeśli decydujemy się na samodzielne przygotowanie posiłku musimy najpierw udać się na zakupy. Czasami bywa tak, że nie ma konkretnego składnika na stanie, więc musimy szukać go w kolejnym sklepie. I już upłynęła minimum godzina, a jeszcze nie zaczęliśmy gotować. Samo przygotowanie potrawy to minimum kolejna godzina. Jednak jest to zdecydowanie tańsza i zdrowsza opcja niż wybór czegoś na wynos.

Reklama

Dostawa jedzenia - rzadko pełna satysfakcja

Zamówienie jedzenia wydaje się być w takiej sytuacji szybszą opcją. Dostawa w dużym mieście wynosi średnio 45 minut. I już możemy cieszyć się ciepłym posiłkiem. Jednak dodatkowe 15 minut spędzamy zwykle na wyborze dania.

Bywa też tak, że potrawa zamówiona na wynos nie smakuje tak dobrze jak w restauracji. Ze względu na czas dostawy zamówione jedzenie może być zimne. Co więcej, konsystencja oraz wygląd posiłku mogą się zmienić - ma to duży wpływ na ogólne walory smakowe potrawy.

Ile oszczędzamy, gotując w domu

Nie ulega wątpliwości, że gotowanie jest tańsze, choć wymaga więcej czasu. Dalej wolisz zamawiać jedzenie? Zobacz to porównanie, które pokazuje jak bardzo jesteś w stanie zaoszczędzić gotując samodzielnie!

Spaghetti alla Carbonara

Zamawianie jedzenia - około 28 zł/porcja plus wysyłka około 8 zł

Gotowanie w domu - makaron spaghetti 4 zł, czosnek 3 zł, boczek pancetta 10 zł, parmezan 8 zł, jajka 2 zł, sól i pieprz = 27 zł całość / około 4-5 porcji

Za 4 porcje spaghetti z dowozem zapłacimy w sumie 144 zł, natomiast za tyle samo porcji zrobionych w domu, zapłacimy w sumie około 30 zł.

Burger z bekonem i serem cheddar

Zamawianie jedzenia - około 25 zł/porcja plus wysyłka około 8 zł

Gotowanie w domu - bułki do burgerów 4 zł, wołowina 12 zł, boczek 4 zł, cheddar 6 zł, sałata 3 zł, ogórek 3 zł, pomidor 2 zł, cebula 0,50 zł, sos do burgerów 5 zł = 37,50 zł / około 3 porcje

Zamawiając na wynos burgera 3 razy, zapłacimy 96 zł. Robiąc 3 porcje burgera w domu ogólny koszt całych zakupów zamknie się w 40 zł.

Ogólnie rzecz biorąc, zakupy na kilka porcji danego dania kosztują tyle, ile ten sam posiłek na wynos wraz z kosztami dostawy. Doskonale widać, że gotowanie samodzielne jest najlepszą opcją, jeśli chcemy oszczędzić.

Meal prepping dla opornych. Jak zacząć gotować posiłki na kilka dni

Chcesz zacząć przygodę z planowaniem posiłków, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Postaw na sprawdzone przepisy z Internetu. Znajdziesz mnóstwo wskazówek o tym co i w jaki sposób przygotować, aby zrobić meal prep na tydzień.

Oczywiście gotując z wyprzedzeniem musisz mieć odpowiednie pojemniki na swoje dania. Zarówno te plastikowe, jaki i szklane będą dobrą opcją. Na jeden raz może być to duży wydatek. Na szczęście KIK gazetka ma regularnie w ofercie pojemniki na żywność w obniżonych cenach - warto zajrzeć do aktualnej oferty.

WSKAZÓWKA: wybierając pojemniki na jedzenie sprawdź, czy można je wkładać do mikrofalówki i myć w zmywarce.

Szczupła sylwetka i gruby portfel - czas na meal prepping

Nie da się zaprzeczyć, że gotowanie samodzielnie jest tańsze. Wymaga większego nakładu czasowego, ale za to mamy pewność co jemy. Gotując posiłki nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także ułatwiamy sobie drogę do schudnięcia.

Posiłki na wynos często są tłuste i ciężkostrawne. Dlatego najlepiej jest przygotować samodzielnie zdrowszą wersję, oszczędzając przy tym pieniądze.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje