Woda gazowana w domu – i nie tylko! Co jeszcze można gazować?

Artykuł sponsorowany

Butelkowana woda gazowana skutecznie gasi pragnienie i daje orzeźwienie. Jej duża wada? Spożywając ją, produkujesz ogromne ilości odpadów. Rocznie może to być nawet 400 litrowych butelek. A gdyby tak można było tego uniknąć, wciąż ciesząc się rozkosznym smakiem musujących bąbelków? Bo można! Wystarczą do tego saturator i woda z kranu. Sprawdź, jak przygotować wodę gazowaną w domu i co jeszcze można gazować.

Syropy Lipton z szklanką na kuchennym blacie
Syropy Lipton z szklanką na kuchennym blacie.

Korzyści z picia wody gazowanej

Picie wody korzystnie wpływa na zdrowie organizmu. Gdy spożywamy jej zbyt mało (norma to około 1,5-2 litry dziennie), mogą pojawić się takie dolegliwości, jak:

  • osłabienie,
  • zawroty i ból głowy,
  • suchość w jamie ustnej,
  • utrata sił,
  • zaparcia,
  • mrowienie,
  • uczucie senności i zmęczenia,
  • utrata jędrności skóry.

Dlatego pijmy wymaganą ilość każdego dnia, a podczas upałów nawet więcej. W skwarze nasze ciało szybko traci wilgoć, intensywnie się pocąc.

Woda gazowana ma tę przewagę nad wersją bez bąbelków, że chętniej po nią sięgamy. Mamy na nią dużo większą ochotę, ponieważ po pierwsze - doskonale orzeźwia, po drugie - ze względu na niższe pH, ma przyjemniejszy smak. I tak samo jak niegazowana odpowiedniczka, uchroni nas przed odwodnieniem - może nawet z większą skutecznością.

Oprócz tego dietetycy zgodnie twierdzą, że woda gazowana może pomóc w utrzymaniu smuklejszej sylwetki, ponieważ pozostawia po sobie uczucie sytości. Do tego wspiera układ pokarmowy, mogąc przynosić ulgę przy zaparciach lub niestrawnościach[1].

Woda gazowana w domu. Bąbelkuj tak, jak lubisz

Nie musisz za każdym razem martwić się o to, że zapasy butelkowanej wody gazowanej właśnie się kończą. Nie musisz dźwigać ciężkich zgrzewek ani zastanawiać się, gdzie je pomieścisz. Nie musisz też przyczyniać się do zaśmiecania środowiska plastikowymi butelkami oraz tracić rocznie nawet kilkaset złotych na wodę gazowaną ze sklepu.

Teraz, dzięki saturatorowi SodaStream, możesz mieć orzeźwiająco musującą

wodę w swoim domu, kiedy tylko zechcesz. Panujesz też nad poziomem jej

nabąbelkowania - to ty decydujesz, za pomocą przycisku na urządzeniu,

jak mocny będzie gaz. A do przygotowania wody gazowanej wykorzystasz

dostępną w domu wodę z kranu. Sprawdź, jakie to proste!

Raz, dwa i tss... Przygotuj domową wodę gazowaną krok po kroku

Przygotowanie wody gazowanej z ekspresu SodaStream jest wyjątkowo łatwe, komfortowe i szybkie. Zajmie ci to nie więcej niż parę minut. Jak korzystać z ekspresu, by zacząć cieszyć się bąbelkowym orzeźwieniem? Wystarczy kilka niewymagających ruchów:

  1. upewnij się, że z tyłu saturatora znajduje się nabój z CO2 - to dwutlenek węgla z cylindra nasyca wodę bąbelkami. Jeden nabój wystarcza do przygotowania około 60 litrów napoju. Dopiero po jego wykorzystaniu montuje się nowy;
  2. uzupełnij wodą butelkę znajdującą się w zestawie, do wyznaczonej linii, i umieść w ekspresie;
  3. naciśnij przycisk na górze saturatora, by uwolnić dwutlenek węgla z naboju. Im więcej naciśnięć, tym bardziej nagazowana woda. 1-2 dadzą lekko gazowaną wodę, 2-3 - średni gaz, 4-5 - mocno gazowaną.

I voilà! To naprawdę proste i trwa chwilę. Ale to nie wszystko. Z przygotowanej wody gazowanej w domu możesz wyczarować pyszny orzeźwiający napój o smaku kultowej herbaty ice tea. Wystarczy, że dodasz odrobinę specjalnego syropu Lipton.

Przygotuj ice tea z SodaStream - infografika.
Przygotuj ice tea z SodaStream - infografika..

Co można gazować? Tu odpowiedź jest prosta: w saturatorach SodaStream gazuje się tylko wodę! Nie wolno w nich gazować żadnych innych napojów, gdyż może to uszkodzić urządzenie i spowodować utratę gwarancji. Jednak dzięki bogatej ofercie syropów, możesz dowolnie eksperymentować z musującymi napojami. Dostępne są klasyki, takie jak Pepsi, 7up czy Mirinda, a także przepyszne syropy owocowe, takie jak pomarańcza z mango, lemoniada czy różowy grejpfrut.

Wzbogać smak wody gazowanej - poznaj nowe syropy Lipton Co powiesz na gazowaną wersję mrożonej herbaty? Możesz ją przygotować w domu. Gazowana ice tea to ciekawa symfonia smaku i orzeźwiających bąbelków. Do grona koncentratów napojów wzbogacających smak wody gazowanej z ekspresu SodaStream dołączyły dwa nowe - Lipton Ice Tea Lemon o cytrynowym aromacie i Lipton Ice Tea Green Tea o aromacie zielonej herbaty. Gdy dodasz odrobinę syropu do bąbelków, uzyskasz pyszny napój. Kultowy smak mrożonej herbaty Lipton możesz mieć w domu każdego dnia, z odrobiną gazu.

Pamiętaj tylko, że w saturatorze SodaStream nasyca się bąbelkami wyłącznie wodę. Może to być woda z kranu. Ekspres nie jest przeznaczony do gazowania innych napojów. Uzyskasz je jednak po dodaniu do przygotowanej wody gazowanej wybranego syropu o ulubionym smaku.

Urozmaić jeszcze bardziej smak gazowanej ice tea, dodając do niej plasterki cytryny i zioła. Możesz też użyć innych owoców. A wybierając mrożone maliny, jagody czy truskawki bądź kostki lodu, stworzysz intensywnie orzeźwiający napój - idealny na wakacyjny czas.

Z jednego syropu Lipton Ice Tea (440 ml) przygotujesz aż do 9 litrów napoju. Wszystko zależy, jak intensywny smak chcesz uzyskać. Przeważnie na jedną porcję wykorzystuje się około 13 ml, ale to ty decydujesz, ile koncentratu rozcieńczysz w wodzie gazowanej. Tak samo jak o stopniu nagazowania wody z saturatora SodaStream.

Dlaczego domowa woda gazowana a nie butelkowana?

Kranówka nasycona bąbelkami to troska o planetę i dużo mniej plastikowych odpadów. Rocznie możesz zmniejszyć ich generowanie nawet o 400 litrowych butelek. To ci się naprawdę opłaci.

Woda gazowana w domu niczym nie różni się w smaku od butelkowanej. Ma nawet przewagę nad tą kupioną w sklepie. Przygotowując wodę gazowaną w domu, nie tylko redukujesz produkcję śmieci, lecz także:

  • Chronisz swoje zdrowie.

Do wody butelkowanej mogą przenikać toksyczne substancje oraz mikroplastik, szczególnie gdy przechowuje się ją w cieple i wystawia na promienie słońca.

  • Oszczędzasz czas i pieniądze.

Czy wiesz, że litr wody w kranie to koszt nie większy niż 2 grosze (w zależności od stawek w danej gminie lub mieście)? Jeden cylinder, którego średni koszt to kilkadziesiąt złotych, wystarczy na nagazowanie do 60 litrów wody. A teraz porównaj sobie to z ceną litrowej wody gazowanej. W skali rocznej możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Do tego koniec z dźwiganiem ciężkich zgrzewek i szukaniem dla nich miejsca w mieszkaniu. Koniec też ze staniem w długich kolejkach w sklepie i zamartwianiem się, że kończą się zapasy wody butelkowanej.

  • Orzeźwiające bąbelki na żądanie w każdej chwili.

Z saturatorem SodaStream wodę gazowaną masz w domu tu i teraz, kiedy tylko zechcesz, dzięki temu, że możesz przygotować ją z kranówki. Masz do niej dostęp o każdej porze, bez wysiłku.

  • Dowolny smak ulubionego napoju.

Wodę nagazowaną w syfonie możesz wzbogacać smakiem swojego ulubionego napoju. Wystarczy, że dodasz kilka kropel wybranego syropu. Tak przygotowany gazowany napój może zawierać mniej cukru niż ten sam kultowy smak kupiony w sklepie. Wszystko zależy od tego, jak dużo syropu rozcieńczysz (syropy Lipton Ice Tea w jednej porcji - 13 ml - zawierają 7,3 g cukru).

Próbowałaś już gazowanej herbaty mrożonej? Wodę nagazowaną w saturatorze połącz z koncentratem Lipton Ice Tea. Skosztuj jej i przekonaj się, że będzie to Twój nowy smak lata!


[1] https://www.webmd.com/diet/sparkling-water-health-benefits

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas