Wybieramy ekspres ciśnieniowy. Oto najpopularniejsze modele

Polacy rozkochali się w automatycznych ekspresach ciśnieniowych. Z raportu GfK „Dlaczego kupujemy ekspresy?” wynika, że Polska stała się czwartym co do wielkości rynkiem w Europie w kategorii zakupów właśnie tego typu sprzętów. Zależy nam na tym, by przyrządzana w domu kawa miała najwyższą jakość. Na które ekspresy warto zwrócić uwagę?

Młynek ceramiczny czy stalowy?

Wybierając urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na młynek. Do wyboru mamy ceramiczne i stalowe. Zaletą tych pierwszych jest fakt, że nie nagrzewają się podczas mielenia, dzięki czemu nie zmieniają smaku napoju. Minusem tego rozwiązania jest kruchość materiału. Z kolei młynki stalowe są bardziej wytrzymałe, mogą nam służyć przez lata, jednak gdy przygotowujemy dużą liczbę kaw w krótkim czasie, elementy się nagrzewają i niekorzystnie wpływają na smak kawy. Jeśli jednak wybieramy ekspres do użytku domowego, ta wada nie ma większego znaczenia. Szeroki wybór ekspresów z młynkami ceramicznymi i stalowymi najdziemy na stronie https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe.bhtml.

Funkcjonalny spieniacz do mleka

Najlepsze ekspresy wyposażone w spieniacz oferują nawet kilkanaście kaw czarnych i białych, które jesteśmy w stanie zrobić paroma przyciśnięciami (a właściwie - dotknięciami) wyświetlacza. Mleko powinno być spienione na aksamitną i trwałą piankę. Zwróćmy również uwagę na funkcjonalność systemu mlecznego. Powinien być prosty w czyszczeniu, zatem im mniej części, tym lepiej. Perfekcyjnie kremowe cappuccino przygotujemy w ekspresie DeLonghi Eletta Explore ECAM450.55S. Więcej urządzeń tej marki znajdziemy na stronie: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe,_DeLonghi.bhtml.

Intuicyjna i szybka obsługa

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest funkcjonalność urządzenia. Kolorowy dotykowy wyświetlacz to już standard. Duże ikonki wyobrażające poszczególne kawy pozwolą nam jednym dotknięciem przygotować ulubiony napój. Najnowsze ekspresy oferują wręcz możliwość zapisania spersonalizowanych ustawień dla każdego napoju, a także uzyskania szybkiego dostępu do ulubionych kaw użytkowników. Proces parzenia kawy przyspiesza również możliwość wykonania dwóch kaw jednocześnie. Dwie czarne kawy robi już większość nawet starszych modeli, ale niektóre współczesne ekspresy, na przykład model Krups Evidence One EA8958, oferują możliwość przygotowania dwóch kaw mlecznych w tym samym czasie. Więcej urządzeń tej marki znajdziemy na stronie: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe,_Krups.bhtml.

Łatwe czyszczenie i konserwacja

Równie ważny jest prosty system konserwacji urządzenia. Ekspres użytkujemy stale, nawet kilka razy dziennie. Kawa w połączeniu z wodą tworzy zabrudzenia. Jeśli zaniedbamy nasz ekspres, szybko pojawi się pleśń. Również obwód mleczny narażony jest na błyskawiczny rozwój bakterii, a obecny w wodzie kamień może powodować awarie urządzenia. Wszystko to nie dość, że skraca żywotność ekspresu, to jeszcze nie służy naszemu zdrowiu i smakowi kawy. Urządzenie musimy więc stale czyścić i konserwować. Zanim podejmiemy decyzję zakupową, zwróćmy uwagę na to, czy wybrany sprzęt czyści się w łatwy sposób. Wspomnieliśmy już o obwodzie mlecznym - powinien składać się z jak najmniejszej liczby elementów. Świetnie sprawdza się również system autoMilk Clean obecny w ekspresie Siemens EQ.6 plus s700 TE657319RW. Po każdym parzeniu kawy z mlekiem zautomatyzowany mechanizm wyrzutem gorącej pary oczyszcza moduł spieniania. Siemens wyposażył urządzenie również w wyjmowaną jednostkę zaparzania, którą szybko i łatwo umyjemy pod bieżącą wodą. A dzięki systemowi Calc'nClean w jednym cyklu odkamienimy i wyczyścimy całe urządzenie. Więcej ekspresów marki Siemens znajdziemy na stronie: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe,_Siemens.bhtml.

Nowoczesny design

Na koniec zwróćmy uwagę na design. Urządzenie o prostym, minimalistycznym kształcie pasować będzie do nowoczesnej kuchni. Wyświetlacz z kolorowymi ikonami symbolizującymi poszczególne kawy nie tylko ułatwia obsługę, ale również sprawia, że przyrządzenie napojów staje się prawdziwą estetyczną przyjemnością. Dodatkowo ekspres nie powinien zajmować dużo miejsca, by nawet właściciele niewielkich mieszkań mogli sobie pozwolić na luksus picia kawy "jak od baristy" we własnym domu. Uwagę osób, które cenią sobie estetykę wykonania urządzenia, z pewnością przyciągnie model Saeco GranAroma SM6585/00. Więcej urządzeń tego producenta znajdziemy na stronie: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe,_Saeco.bhtml.

 

Artykuł sponsorowany


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy