Zadbaj o swój komfort w kuchni - wszystko co musisz wiedzieć o aranżacji strefy mokrej!

Artykuł sponsorowany

Twoja wymarzona kuchnia to miejsce, w którym gotowanie nabiera zupełnie innego wyrazu. Przede wszystkim to jednak pomieszczenie będące połączeniem tak funkcjonalności, jak i wysokiej estetyki. Jeśli chcesz, by Twoja kuchnia była wygodna, a przy tym tak zaaranżowana, że wykonywanie codziennych czynności upłynie pod znakiem przyjemności to koniecznie zadbaj o strefę ze zlewozmywakiem. Jej prawidłowe wkomponowanie w projekt, jak również w Twoje codzienne potrzeby sprawi, że czas spędzony w kuchni nie będzie stracony.

Zadbaj o swój komfort w kuchni
Zadbaj o swój komfort w kuchnimateriały promocyjne

Strefa mokra w kuchni - wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Aranżując kuchnię wielu z nas zadaje sobie jedno pytanie, jak zadbać o to, by było w niej komfortowo. To właśnie od adaptacji strefy mokrej zależy, czy nasze zadowolenie z tego pomieszczenia będzie wystarczające, czy nie. Dlatego podczas projektowania tego wnętrza dołóż wszelkich starań, właśnie wtedy, gdy trzeba wybrać zlewozmywak, jak również elementy wykończenia strefy mokrej.

Jaki zlewozmywak będzie najwygodniejszy? Najbardziej wygodną opcją będzie zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem, który z jednej strony zapewni Ci miejsce do szybkiego opłukania brudnych naczyń, a z drugiej miejsce do ich wysuszenia. To jednak nie wszystkie z możliwych opcji. W dużej kuchni można zamontować zlewozmywak dwukomorowy, choć coraz częściej odchodzi się od tego wariantu. W prawie każdej kuchni znajduje się aktualnie zmywarka, która zdecydowanie większą część naczyń myje po prostu za nas. Dobierz zlewozmywak do swoich potrzeb: https://granitan.pl/zlewozmywaki-granitowe/jednokomorowe/

Co jeszcze warto wiedzieć o strefie mokrej w kuchni?

Jednym z ważniejszych aspektów takiej aranżacji jest szczelność i nieprzemakalność. Blaty znajdujące się bezpośrednio obok zlewozmywaka powinny być wykonane z naprawdę solidnych materiałów, które pod wpływem wody nie zniszczą się.

Równie ważne będzie wybór okładzin ściennych, które po zachlapaniu będzie można szybko przetrzeć zwilżoną szmatką.

Pamiętaj, w Twojej kuchni nie musi być nienagannie czysto, ale sprzątanie nigdy nie powinno wiązać się z intensywnym szorowaniem. Dobierając poszczególne materiały miej na uwadze ich praktyczne wykorzystanie.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas