Reklama

Idealny jadłospis pociechy

Pragniesz, by maluch tryskał energią i dobrze się rozwijał? Zadbaj o jego dietę! Odpowiednio zbilansowana to podstawa zdrowia dziecka!

Pediatrzy i dietetycy biją na alarm! W Polsce ok. 15 proc. dzieci cierpi na otyłość lub nadwagę, zaś 10 proc. jest niedożywionych! Problemy z wagą powodują kłopoty ze zdrowiem oraz koncentracją. Aby tego uniknąć, warto od najmłodszych lat kształtować zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Główne zasady


Dbaj o urozmaiconą dietę. Od najmłodszych lat podawaj maluszkowi jak najwięcej różnorodnych pokarmów. Zbyt mały wybór posiłków może w przyszłości spowodować lęk przed próbowaniem nowych smaków i sięganie jedynie po te ulubione - niestety, najczęściej są to niezdrowe, kaloryczne przekąski, słodycze oraz gazowane napoje.
Dopilnuj, by twoje dziecko jadło regularnie, o stałych porach.
Staraj się tak planować posiłki, by każdego dnia podawać dziecku inne produkty, które znajdują się w zalecanej przez dietetyków piramidzie żywienia (w ramce poniżej).

Czemu to tak ważne


Według specjalistów prawidłowe odżywianie dziecka to takie, które zapewnia mu optymalną ilość żywności z różnych grup produktów.
Tylko wtedy dostarcza składniki odżywcze niezbędne dla zdrowego wzrostu oraz rozwoju.
Te składniki to m.in. białko, żelazo, wapń, wit. D, jod, błonnik. Sprawdź, czego w diecie dziecka powinno być najwięcej, a czego najmniej.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy