Reklama

Reklama

Są wakacje, chcę wyglądać inaczej niż zwykle!

Letni luz sprzyja szalonym pomysłom. Tatuaż, kolczyk w nosie - to kręci nastolatków. Twoje dziecko też zapragnęło wyglądać niebanalnie!

Pierwsza twoja reakcja, to kategoryczny sprzeciw. Nawet nie chcesz o tym rozmawiać! Nie i koniec! Warto jednak zapanować nad oburzeniem i zapytać, co skłoniło dziecko do takiej decyzji. Czy tylko moda, czy może coś więcej (np. presja rówieśników, potrzeba zwrócenia na siebie uwagi, przypodobanie się gustom sympatii). Zaczynając rozmowę od takiego pytania, dalej warto uświadomić nastolatka, z czym wiążą się rewolucje w wyglądzie.

Jakie to może mieć konsekwencje?

Jeśli chcesz coś wskórać, twoje argumenty nie mogą być obraźliwe. Krytykuj pomysły, a nie dziecko.

Reklama

Moda przemija, ślady pozostają. Powiedz, że rozumiesz, iż kolczyki w nietypowych miejscach czy tatuaże są na czasie. Jednak, to nie to samo co modne ciuchy, które po jednym sezonie można odwiesić do szafy i o nich zapomnieć. Wybawienie tatuażu jest nie tylko kosztowne, ale też bardzo bolesne i zostawia blizny! Podkreśl, że jeśli nie sam tatuaż, to jego motyw może dziecku się znudzić. I co wtedy?

Miejsca na ciele bardzo szczególnej troski. Wyjaśnij, że przekłuty nos, język, pępęk czy łuk brwiowy są podatne na infekcje. Przez dłuższy czas dziecko nie może się opalać i raczej powinno unikać kąpieli w naturalnych zbiornikach (jeziorze, morzu), a nawet przestrzegać diety! Zapytaj, czy wakacje chce spędzić w takim rygorze. Jeśli ma w planach wyjazd pod namiot, zasugeruj, że nie będzie tam miało komfortowych warunków, by dbać o higienę przekłutych miejsc. A chyba nie chce zepsuć sobie wymarzonego wyjazdu?

Opinia nauczycieli. Zbyt ekstrawagancki wygląd nie jest akceptowany w wielu szkołach.

Zapytaj nastolatka, czy przez tatuaż czy kolczyk w nosie chce mieć problemy z nauczycielami?

Zmiana wcale nie musi być radykalna

Eksperymenty z wyglądem to naturalny etap dojrzewania. Poszukajcie takich, które są odwracalne.

Naklejki na ciało.Barwne motyle i kwiaty, fantazyjne wzory - możliwości jest naprawdę bez liku. Naklejki-tatuaże można kupić np. na allegro.

Henna jak z Bollywood.Rysunki za pomocą roślinnego preparatu utrzymują się na skórze 2-4 tygodnie. W przeciwieństwie do tatuażu można je wykonać w nietypowych miejscach, np. na stopie czy wnętrzu dłoni. Taki oryginalny pomysł ma szanse spodobać się nastolatkowi.

Fryzura z pomysłem. Mocny kolor, fantazyjne cięcie, kaskada warkoczyków to też sposoby, aby się wyróżnić. A pod koniec wakacji taką fryzurę można zmienić.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tatuaż | dziecko | wakacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje