Reklama

Reklama

Wpadka! I co dalej?

Test ciążowy wskazuje, że jesteś w ciąży. Nie wierzysz, ale po kilku miesiącach twój brzuszek robi się coraz większy.Nie planowałaś dziecka, ale jednak zostaniesz mamą. Wiele kobiet mimo stosowania antykoncepcji zachodzi w ciąże.Mity, które widocznie na stałe zaszyły się w opinii społecznej często są przyczyną wpadek.

Antykoncepcyjne mity

Reklama

Tabletka antykoncepcyjna niezażywana zgodnie z ulotką lub pęknięta prezerwatywa może prowadzić do zajścia w ciążę. Alkohol, wymioty i biegunki mogą osłabić działania pigułek. Jeśli więc wpadłaś zastanów się czy zgodnie wykonywałaś polecenia lekarza.

Nie wpadaj... w panikę!

Kiedy spoglądasz na test jesteś w szoku i masz wrażenie, że te dwie kreseczki właśnie przekreśliły całe twoje życie. A co ze studiami, pracą, imprezami i beztroskim życiem? No cóż, musisz być odpowiedzialna za swoje decyzje i trzeźwo ocenić sytuację.

Musisz czym prędzej poinformować o tym, że zostaniecie rodzicami swojego partnera. W takich chwilach nie można być samemu, tym bardziej, że sama się nie zapłodniłaś. Jeśli twój partner jest osobą odpowiedzialną i zakochaną nie masz się czego obawiać, będzie cię wspierać. Niestety bywa i tak, że ukochany mężczyzna, któremu oddałaś nie tylko serce ale i ciało okazuje się dzieciakiem i ucieka, a ty zostajesz sama. No może niezupełnie, masz bowiem pod sercem małą istotkę, która ufa tylko jednej osobie na świecie - tobie. Nie zawiedź jej i nie skrzywdź. Wpadka nie oznacza końca świata, zmienią ci się priorytety i właściwie całe życie, ale to nie znaczy, że będzie gorzej. Inaczej owszem, ale nie nastawiaj się negatywnie, tym bardziej, że teraz każdy twój stres będziesz dzielić z twoim maleństwem.

Towarzyszą ci zrozumiałe obawy,

że sobie nie poradzisz, że nie jesteś gotowa, że będziesz sama, że nie będziesz kochać dziecka, ale to minie a lęki zmienią się w ogromną miłość. Nawet kobiety, które są żonami mają takie obawy i jest to całkowicie normalne. Ale instynkt macierzyński leży w naturze kobiety i każda kobieta, która może trzymać swoje szczęście na rączkach to wie. Reakcja rodziców może być początkowo niepokojąca, pojawią się zapewne morały i pretensje, łzy, ale z czasem i oni się z tym pogodzą i uwierz - nie zostawią cię.

Zrozumiesz ich miłość, gdy będziesz patrzeć jak dorasta twoja córka. Podobno dziadkowie kochają najbardziej. Twoja mama i tata z pewnością obdarzą to dziecko niesamowitym uczuciem, a i twoi dziadkowie ci pomogą. Nie bój się prosić o pomoc najbliższych.

Wpadka może być błogosławieństwem

Mnóstwo par stara się o dziecko, a mimo wszystko nie może doświadczyć cudu rodzicielstwa. A ty jesteś szczęściarą, będziesz je mieć. Szukaj plusów sytuacji, w której się znalazłaś i pamiętaj, że jest to sytuacja bez wyjścia, bo za 9 miesięcy obok ciebie będzie leżał mały bobasek. Jeśli jesteś młoda i nadal się uczysz będzie ci troszkę ciężej, ale przecież zawsze możesz liczyć na przychylność nauczycieli i wykładowców, na pomoc rodziny oraz ojca dziecka przede wszystkim. Ciąża nie trwa dwa dni, tylko kilka długich miesięcy, które przygotują cię do nowej roli. Zdążysz załatwić wiele spraw. Później gdy rozpoczniesz pracę w zawodzie, twój maluszek będzie już starszy i przez to będziesz mogła spokojnie skupić się na pracy a i pracodawca doceni to, że nie przejdziesz na "macierzyńskie". Dziecko jeszcze bardziej zbliży ciebie i twojego partnera, to w końcu owoc miłości.

Ciąża nieplanowa nie znaczy niechciana

Jeśli wpadłaś spójrz w przyszłość. Wyobraź sobie małe rączki, które otulają twoją twarz i nie boją się tylko wtedy kiedy jesteś blisko. Każda matka powie ci, że dziecko jest największym darem, a moment w którym czujesz ciepło tej małej istotki na swojej piersi jest niezapomniany i wart wszystkiego.

Teraz się boisz, ale gdy zdasz sobie sprawę, że będziesz dla kogoś całym światem i jednocześnie zyskasz cały świat w postaci tego niewinnego dzieciątka poczujesz się szczęśliwa. Twoja przyszłość? To spełnienie i pewnego dnia powiesz swojemu partnerowi, że nie planowaliście tego, ale chcieliście.

Dowiedz się więcej na temat: dziecko | wpadka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje