Reklama

Reklama

Zabawki zgodne z charakterem

Chciałabyś podarować maluchowi prezent, na widok którego zabłysną mu oczy? Podpowiemy ci, jak go wybrać.

Przechadzasz się pomiędzy półkami pełnymi miśków, lalek, klocków i układanek. Oglądasz, potrząsasz, odkładasz. Im dłużej szukasz, tym bardziej jesteś zdezorientowana i zmęczona. Ale przecież musisz coś kupić! Zbliża się Dzień Dziecka i malcowi należy się cudowny podarunek. Najlepiej taki, który będzie idealnie pasował do upodobań smyka.

Reklama

DLA NIEMOWLAKA

Choć maleństwo ma dopiero kilka miesięcy, można już opisać jego temperament. Dlatego nawet niemowlęciu możesz dobrać zabawkę do jego indywidualnych potrzeb. Zastanów się tylko, jakiego masz maluszka.

Cicha myszka

Spokojnie bawi się zabawkami, przeważnie jej nie słychać, nie krzyczy, nie marudzi. Najchętniej przebywa z bliskimi ludźmi w otoczeniu, które dobrze zna. Kiedy wychodzisz z maluchem do znajomych widać, że czuje się nieswojo, wtula się w ciebie i nieśmiało zerka na obcych ludzi. Dziecko drażnią głośne piskliwe dźwięki i błyskające światełka. Doskonałe za to będą misie, pacynki, lalki (dla dziewczynek) czy figurki zwierzątek (dla chłopców). Koniecznie pobaw się taką zabawką z dzieckiem - będzie zachwycone, jeżeli użyczysz lalce czy misiowi swojego głosu. Dobrym prezentem dla wyciszego smyka będą też zabawki, które go nie przestraszą, ale zachęcą do aktywności, np. samochodziki, maty do pełzania, miękkie klocki, układanki.

Niespokojna dusza

Malec często jest rozdrażniony, denerwuje się drobnostkami, dużo płacze. Nie sposób przewidzieć jego nastroju, a kiedy ma zły humor, trudno go ukoić. Dla nerwuska idealne będą zabawki, które pozwolą mu się zrelaksować. Unikaj tych błyskających tysiącem światełek i grających irytujące melodyjki. Lepsza będzie karuzelka z kojącą muzyką, puzzle, zabawki plastyczne, muzyczne, miękkie piłki, klocki (takie, których elementy łatwo połączyć).

Żywe srebro

Nie usiedzi nawet przez chwilę w jednym miejscu. Chętnie się rusza, raczkuje co sił w małym ciałku, próbuje wstawać i chodzić, wspina się na meble i schody. Żeby zatrzymać tę iskierkę, potrzebujesz zabawki, przy której dziecko będzie mogło manipulować i która będzie potrafiła je zaskoczyć i dać mu możliwość wyładowania energii. W tym wypadku sprawdzi się samochód lub motorek (smyk może na nich jeździć odpychając się nóżkami), ciastolina, modelina, zwierzątka do ciągnięcia na sznurku. Polecamy również maty edukacyjne dla aktywnych maluchów i zabawki, które potrafią zaskoczyć jakimś odgłosem (piszczą, szeleszczą).

Prawdziwy anioł

Opieka nad takim maluszkiem to prawdziwa przyjemność. Zdrowo rośnie, pięknie je, śpi godzinami. Jest pogodny, energiczny, ciekawy świata. Chętnie ogląda książeczki, sięga po klocki, próbuje używać kredek. Idealną zabawką dla twojego skarba będą maty edukacyjne, zabawki do ciągnięcia na sznurku. By nieco rozruszać spokojnego aniołka, warto mu kupić jeździk, konika na biegunach. Przypadną mu też do gustu proste instrumenty, np. bębenek czy cymbałki.

DLA STARSZAKA

Pomyśl: w co twój malec bawi się najczęściej, co lubi robić? Chętnie przebywa sam w pokoju, czy raczej wybiera szaleństwa z kolegami? Jest typem artysty, czy może wciąż aktywnym sportowcem? Gdy ocenisz już charakter malucha, znajdź odpowiedni klucz do wyboru prezentu. Możesz kupić coś idealnie pasującego do twojego dziecka albo zdecydować się na rzecz, na którą w pierwszej chwili pewnie nie zwróciłby uwagi. Szczypta nowości może zachęcić malca do poznania nowej zabawki i zupełniej innej aktywności niż ta, jaką zna na co dzień.

Dowiedz się więcej na temat: Maty | prezent | dziecko | zabawki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje