Reklama

Reklama

Nowości komiksowe Egmontu

W listopadzie czeka nas prawdziwa komiksowa uczta.

Thorgal. Młodzieńcze lata, Slivia, tom 5

Reklama

Scenariusz: Yann le Pennetier

Rysunki: Roman Surżenko

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: miękka/twarda

Objętość: 48 stron

Format: 215 x 290

Język oryginału: francuski

Seria: Thorgal - Młodzieńcze Lata

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Piąta część cyklu fantasy opowiadającego o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.

W tajemniczy sposób znika mędrzec Hierulf, którego król Gandalf skazał na śmierć, aby starzec nie doniósł do Althingu prawdy o rzezi dokonanej przez władcę wikingów. Podczas nieobecności Gandalfa w wiosce jego okrutny syn Björn postanawia poddać torturom pewną niechętną mu dziewczynę. Na szczęście Aaricia pomaga uciec przyjaciółce, jednak w wyniku splotu niesprzyjających zdarzeń sama naraża się na wielkie niebezpieczeństwo. Tymczasem nastoletni Thorgal, szukając Hierulfa, trafia do chaty wiedźmy, która ma powody, by nienawidzić zaginionego mędrca. Nikt z bohaterów nie przypuszcza, że kolejne zagrożenie nadejdzie ze strony kobiety więzionej przez Gandalfa w kamiennej wieży...

Autorami serii Thorgal - Młodzieńcze lata są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie tworzą też inną opowieść z uniwersum Thorgala: Thorgal - Louve, opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.

W poszukiwaniu ptaka czasu - Złodziej woli, tom 5

Scenariusz: Serge Le Tendre, Régis Loisel

Rysunki: David Etien

Przekład: Wojciech Birek

Oprawa: miękka

Objętość: 64 strony

Format: 215 x 290

Język oryginału: francuski

Seria: W Poszukiwaniu Ptaka Czasu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Piąta część bestsellerowej serii o przygodach młodego herosa Bragona i jego ukochanej księżniczki Mary.

Podczas misji w dalekiej krainie Bragon wpada w pułapkę sekty zwanej Zakonem Znaku. Wprawdzie uchodzi z życiem, ale traci pamięć. Opieką otacza go niedoświadczony wojownik Bulrog, który stara się zebrać pieniądze, by móc odwieźć Bragona do domu. Tymczasem przywódcy Zakonu knują nowe intrygi, mające doprowadzić do podbicia wszystkich krain Akbaru. Wiedzą, że aby to osiągnąć, muszą przede wszystkim zabić najważniejszych przeciwników - księcia Humona i jego córkę Marę. W tym celu postanawiają wykorzystać moc pewnego starca, potrafiącego narzucać swoją wolę innym istotom. Czy bohaterom uda się zapobiec planom zbrodniczej sekty?

Seria o Bragonie jest tworzona przez trójkę francuskich autorów: urodzonego w 1946 roku scenarzystę Serge’a Le Tendre’a (współautora m.in. Labiryntów i Misji Wietnam), scenarzystę i rysownika Régisa Loisela (m.in. Piotruś Pan) oraz rysownika Davida Etiena (m.in. Les quatre de Baker Street).

Aquaman - Utonięcie, tom 1

Scenariusz: Dan Abnett

Rysunki: Scot Eaton, Brad Walker, Philippe Briones;

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 156 stron

Format: 167 x 255

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom serii Aquaman w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Oto Arthur Curry - Aquaman, król Atlantydy. Członek Ligi Sprawiedliwości. Jeden ze światowych przywódców. Superbohater. Łącznik między światem powierzchni i głębinami. Niestety przez wielu postrzegany jest jako dyktator "bandyckiego kraju". Arthur i jego narzeczona Mera pragną pokazać ludziom, że Atlantyda może być państwem pokoju i sprawiedliwości.

Gdy Aquaman pracuje nad swoim publicznym wizerunkiem, z głębin nadpływają mroczne siły, by pogrzebać jego nadzieje i marzenia. Grupa atlantydzkich terrorystów wypowiedziała wojnę królowi i światu na powierzchni, a zabójca Czarna Manta nie spocznie, póki nie rozprawi się krwawo z bohaterem, którego nienawidzi.

Czy Aquaman odwróci bieg wydarzeń, zyska powszechne zaufanie i powstrzyma rozlew krwi? Czy będzie musiał poświęcić się, by ocalić świat?

Oto początek nowych przygód Króla Siedmiu Mórz. Komiks stworzyli scenarzysta Dan Abnett (Titans Hunt, Titans) oraz rysownicy Scot Eaton (Wieczni Batman i Robin), Brad Walker (Action Comics), Philippe Briones (New Suicide Squad).

Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni - Prawo Sinestro, tom 1

Scenariusz: Robert Venditti

Rysunki: Rafa Sandoval, Ethan Van Sciver, Jordi Tarragona

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 180 stron

Format: 167 x 255

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy album o Halu Jordanie i Korpusie Zielonych Latatni w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Oa, rodzima planeta Strażników i Korpusu Zielonych Latarni, przestała istnieć. W centrum wszechświata unosi się Świat Wojny, główna siedziba tyrana Sinestro. Green Lanterni zniknęli i nie ma kto przeciwstawić się terrorowi Korpusu Sinestro.

Nikt, za wyjątkiem ostatniego Lanterna - Hala Jordana.

Skazany za zbrodnie, których nie popełnił, zredukowany do bytu z czystej myśli i woli, Hal musi walczyć, by od podstaw odbudować Korpus i uwolnić wszechświat spod rządów silnej ręki sprawowanych przez jego arcywroga.

Słowo Sinestro jest prawem... ale Hal Jordan je złamie!

Legendarny ilustrator Green Lanterna Ethan Van Sciver (Superman/Batman), scenarzysta Robert Venditti (The Surrogates) i rysownik Rafa Sandoval (Catwoman) rozpoczynają nowe przygody Hala Jordana i Korpusu Zielonych Latarni.

All-Star Batman - Mój największy wróg, tom 1

Scenariusz: Scott Snyder

Rysunki: John Romita Jr., Danny Miki, Declan Shalvey

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 168 stron

Format: 167 x 255

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom serii All-Star Batman w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Złowrogie machinacje Two-Face’a doprowadziły do tego, że Batman znalazł się setki kilometrów od domu. Teraz działa na polach kukurydzy i zaginionych autostradach Ameryki Środkowej. I nie jest tam sam.

Na zamaskowanego pogromcę zbrodni rusza cały legion zabójców, aby zdobyć sowitą nagrodę za jego głowę. Tymczasem trzech bossów - Żarłacz Biały, Czarna Maska i Pingwin - szykuje się do akcji. Nawet Jim Gordon i policja z Gotham są na tropie Mrocznego Rycerza.

Batman, odcięty od Jaskini Nietoperza i wszystkich pomocników, podczas tej podróży przez piekło może liczyć na tylko dwie osoby - Duke’a Thomasa, najnowszego protegowanego, oraz... Harveya Denta, dobroduszną część podwójnej osobowości Two-Face’a.

Czy Batman trafi do Gotham w jednym kawałku? A może Two-Face chce skorzystać na śmierci Mrocznego Rycerza?

Scenarzystą serii jest wielokrotnie nagradzany Scott Snyder (Batman - Trybunał Sów), a rysunki wykonał legendarny rysownik John Romita Jr.  (Suicide Squad, Punisher, Kick-Ass).

Nastoletni Tytani - Damian wie lepiej, tom 1

Scenariusz: Benjamin Percy

Rysunki: Khoi Pham, Jonboy Meyers, Diógenes Neves

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 stron

Format: 167 x 255

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Pierwszy tom serii o Nastoletnich Tytanach w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Jego ojciec jest najsłynniejszym detektywem świata, a dziadek najgroźniejszym terrorystą. Oto Damian Wayne, Robin, syn Batmana - a obecnie przywódca Nastoletnich Tytanów.

Czy tego chcą czy nie. Gdy Starfire, Raven, Beast Boy i Kid Flash ruszają na pomoc nowemu Cudownemu Chłopcu, wplątują się w wojnę Damiana z jego nieśmiertelnym dziadkiem Ra’sem Al-Ghulem.  Jeśli wygrają, przeżyją. Jeśli przegrają, Robin dołączy do sił zła - a jego towarzysze zostaną unicestwieni. Niestety, gdy Damian dowodzi, są rzeczy gorsze niż śmierć...

Oto nowe oblicze jednej z najpopularniejszych grup superbohaterów. Scenariusz komiksu napisał Benjamin Percy (Green Arrow), a rysunki wykonali: Jonboy Meyers (Spawn), Diógenes Neves (Green Lantern: New Guardians) i Khoi Pham (The Mighty Avengers).

Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła, tom 1

Scenariusz: Mike Mignola, John Byrne

Rysunki: Mike Mignola

Przekład: Miłosz Brzeziński, Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 288 stron

Format: 170 x 260

Język oryginału: angielski

Seria: Hellboy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiel e nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 roku za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników.

Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych. Na Ziemię sprowadził go Rasputin. Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa, ale przypadek sprawił, że znalazł się w rękach aliantów. Gdy dorósł, rozpoczął pracę w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Wykonując misje zlecane przez Biuro, Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła, znalazł się wśród ludzi.

Ponura atmosfera rodem z Lovecrafta, nieszablonowe opowieści - często oparte na mitach z różnych części świata - i znakomite rysunki Mike Mignoli powodują, że niełatwo się oderwać od kolejnych stron komiksu.

Wolverine, tom 1

Scenariusz: Jason Aaron

Rysunki: Howard Chaykin, Ron Garney, Adam Kubert, Stephen Segovia, Udon Studios

Przekład: Sebastian Smolarek

Oprawa: twarda

Objętość: 396 stron

Format: 170 x 260

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Jeden z najpopularniejszych superbohaterów wszech czasów. Mutant, wrażliwy twardziel, członek X-Men i Avengers. Niewysoki mięśniak z pazurami z adamantium, które wysuwają się z dłoni z charakterystycznym "snikt". Gość, który jest w stanie przeżyć niemal wszystko, bo jego mutacja to zdolność samoleczenia najpoważniejszych obrażeń. Wolverine od ponad czterdziestu lat pojawia się na planszach komiksów Marvela i wzbudza wielkie emocje.

Kolekcja, która właśnie ukazuje się po polsku, to wybór komiksów z Wolverine’em autorstwa popularnego scenarzysty Jasona Aarona. Czy Wolverine postawiony w skrajnej sytuacji nadal będzie zasługiwał na to, by nazywać go "bohaterem"?

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Wolverine (2003) #56 i #62-65, Wolverine: Manifest Destiny #1-4, Wolverine Weapon X #1-5 i Wolverine (2003) #73-74 oraz Wolverine (1988) #175, a następnie zebrane w pierwszym tomie Wolverine by Jason Aaron. The Complete Collection.

Deadpool Classic, tom 3

Scenariusz: Joe Kelly, Stan Lee

Rysunki: Ed McGuinness, Shannon Denton, Pete Woods, Walter McDaniel, John Romita

Przekład: Oskar Rogowski

Oprawa: twarda

Objętość: 276 stron

Format: 170 x 260

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Trzecia część opowieści o początkach Deadpoola, jednego z najpopularniejszych obecnie bohaterów popkultury. W tym tomie Wade Wilson stanie oko w oko ze śmiercią, wybierze się na wycieczkę do akwarium i zmierzy się ze swoim wrogiem T-Rayem. Namiesza też w klasycznej historii o Spider-Manie autorstwa samego Stana Lee i Johna Romity. Gościnnie wystąpią Bullseye i Typhoid Mary.

Autorami historii zamieszczonych w tym albumie są Joe Kelly (X-Men, The Amazing Spider-Man) i Stan Lee, współtwórca postaci Spider-Mana oraz wieloletni prezes Marvel Comics. Rysunki stworzyli między innymi Ed McGuinness (Nova: Początek), Pete Woods (X-Men: Mordercza geneza) i John Romita (The Amazing Spider-Man).

Premiera 22 listopada 2017 r.

Star Wars - Mroczne Widmo

Scenariusz: Alessandro Ferrari

Rysunki: Kawaii Creative Studio, Davide Turotti

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka

Objętość: 72 strony

Format: 170 x 260

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Film

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Nowa seria Star Wars Film to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych (Nowa nadzieja) po najnowsze (Przebudzenie Mocy). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi.

W galaktyce panuje pokój, którego od tysięcy lat strzeże stary zakon Jedi. Ale siły mroku nie przestają spiskować, żeby władza na powrót trafiła w ręce Sithów. Nieświadomi ich planów dwaj rycerze Jedi pomagają uratować królową Amidalę z Naboo. A przy okazji poznają małego chłopca, który może zmienić losy całego świata...

Star Wars - Nowa Nadzieja 

Scenariusz: Alessandro Ferrari

Rysunki: Kawaii Creative Studio, Davide Turotti

Przekład: Maciej Drewnowski

Oprawa: miękka

Objętość: 72 strony

Format: 170 x 260

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Film

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Nowa seria Star Wars Film to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych (Nowa nadzieja) po najnowsze (Przebudzenie Mocy). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi.

Imperium rządzi galaktyką. Sieje strach i terror. Księżniczka Leia jest rebeliantką. Należy do nielicznego grona tych, którzy odważyli się walczyć. Teraz jednak sama potrzebuje pomocy. Jej wezwanie o pomoc dociera do Luke’a Skywalkera na odludnej planecie Tatooine. Dla Luke’a to początek pełnej przygód podróży i pierwszy krok na drodze do zostania rycerzem Jedi...

Star Wars - Przebudzenie Mocy 

Scenariusz: Alessandro Ferrari

Rysunki: Kawaii Creative Studio, Davide Turotti

Przekład: Bartosz Czartoryski

Oprawa: miękka

Objętość: 80 stron

Format: 170 x 260

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Film

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Nowa seria Star Wars Film to adaptacje komiksowe filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych (Nowa nadzieja) po najnowsze (Przebudzenie Mocy). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi.

Z popiołów Imperium narodził się Najwyższy Porządek. Nad galaktycznym uniwersum znów zawisła ciemna chmura strachu i terroru. Ledwie gromadka odważnych buntowników, dowodzonych przez księżniczkę Leię Organę, jest gotowa do walki. Ich jedyną nadzieję stanowi odszukanie Luke’a Skywalkera, ostatniego Jedi, który zniknął wiele lat temu. Czy nowemu pokoleniu rebeliantów uda się znaleźć miejsce jego pobytu?

Star Wars. Karmazynowe Imperium III: Imperium utracone

Scenariusz: Randy Stradley, Mike Richardson

Rysunki: Paul Gulacy

Przekład: Maciej Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 144 strony

Format: 167 x 255

Język oryginału: angielski

Seria: Star Wars Legendy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: science fiction

Twórcy kultowych Karmazynowego Imperium i Karmazynowego Imperium II po kilkunastu latach powrócili do swojej opowieści. Kir Kanos, ostatni ocalały członek Gwardii Imperialnej, jest gotów wyrównać rachunki z Lukiem Skywalkerem i innymi, których obwinia o śmierć swojego Imperatora. Na jego drodze staje była przeciwniczka, a zarazem niemal sympatia, Mirith Sinn. Oboje są jednak tylko pionkami w sekretnej rozgrywce, uknutej przez imperialną klikę!

W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Podboje, Krew Scytów, tom 3

Scenariusz: Sylvain Runberg

Rysunki: François Miville-Deschênes

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216 x 285

Język oryginału: francuski

Seria: Podboje

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Trzeci tom cyklu przygodowo-fantastycznego rozgrywającego się w niezwykłym świecie wzorowanym na starożytnym Bliskim Wschodzie.

Po zwycięstwie nad armią Hetytów scytyjska Horda Żywych podąża za uciekającym najeźdźcą, aby ostatecznie pokonać wroga na jego własnym terytorium. Jednak w sojuszu trzech sprzymierzonych plemion koczowniczych dochodzi do kolejnych sporów, w wyniku których coraz częściej przelewana jest bratnia krew. Co gorsza, okazuje się, że dla Thusi, babilońskiej kronikarki, głównym powodem przybycia na stepy i towarzyszenia Hordzie wcale nie jest sporządzenie relacji o czynach Scytów...

Opowieść napisał belgijski scenarzysta Sylvain Runberg (Konungowie, Millennium), a rysunki są dziełem kanadyjskiego grafika François Miville’a-Deschênes’a (Millenaire).

Komiks tylko dla dorosłych!

Y - ostatni z mężczyzn, tom 5

Scenariusz: Brian K. Vaughan

Rysunki: Pia Guerra i Goran Sudžuka

Przekład: Krzysztof Uliszewski

Oprawa: twarda

Objętość: 312 stron

Format: 170 x 260

Język oryginału: angielski

Seria: Ygrek

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: przygodowy

Piąty i ostatni tom wyróżnionej trzema Nagrodami Eisnera postapokaliptycznej opowieści słynnego scenarzysty Briana Vaughana.

W wyniku tajemniczej zarazy wymierają prawie wszystkie ssaki płci męskiej. Yorick Brown, ostatni facet na Ziemi, wraz ze wspierającymi go towarzyszkami dociera do Chin, gdzie chcą znaleźć przyczyny plagi i sprawdzić, czy są szanse na genetyczne odnowienie rodzaju męskiego. Po jakimś czasie grupa się rozdziela, a Yorick ze swoją ochroniarką, agentką 355, rusza koleją w długą podróż do Paryża. Ma nadzieję, że odnajdzie tam narzeczoną, której nie widział od pięciu lat. Niestety, tropem Browna podąża oddział izraelskich żołnierek pod wodzą szalonej pani generał. Wszystko się rozstrzygnie się w Paryżu...

Scenariusz opowieści napisał amerykański twórca Brian K. Vaughan (Ex-machina, Saga, Runaways), zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem różnych autorów, przede wszystkim kanadyjskiej graficzki i scenarzystki Pii Guerry (Doktor Who, Simpsonowie komiks), mogącej się poszczycić nagrodami Eisnera, Harveya i Shustera.

Komiks tylko dla dorosłych!

Harley Quinn - Cała w czerni, bieli i czerwieni, tom 6

Scenariusz: Jimmy Palmiotti, Amanda Conner

Rysunki: Chad Hardin, John Timms, Marco Failla

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: twarda

Objętość: 144 strony

Format: 170 x 260

Język oryginału: angielski

Seria: Nowe DC Comics

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Szósty i ostatni tom przygód Harley Quinn w kolekcji Nowe DC Comics.

Była narzeczona Jokera wie wszystko o szalonej miłości, ale teraz sprawy uczuciowe to dla niej przeszłość. Obecnie jest niezależną, przebojową kobietą, która używa przemocy w służbie dobra. Niestety, pani doktor stanie się ofiarą zalotów pewnego osobnika, a wtedy przekona się, czym jest prawdziwe szaleństwo miłości. Adorator nazywa się Red Tool i chce dowieść swej miłości do Harley... mordując ludzi, porywając naszą bohaterkę i próbując zmusić do ślubu!

W dodatku dziewczyna popada w konflikt z burmistrzem Nowego Jorku, ponieważ ten uznał, że "umowa" pozwalająca Gangowi Harleyek działać w mieście bez przeszkód nie jest bezterminowa... a jej ważność właśnie dobiega końca.

Czy Harley skończy za kratami, czy spotka ją coś gorszego? A może Red Tool okaże się jednak do czegoś przydatny?

Autorzy Amanda Conner (Strażnicy - Początek: Jedwabna Zjawa) i Jimmy Palmiotti (Jonah Hex) oraz rysownicy John Timms (Deadpool) i Chad Hardin (Demon Knights) przedstawiają nową postać, od której Harley zrobi się czerwono przed oczami!

Wolverine: Trzy miesiące do śmierci, tom 2

Scenariusz: Paul Cornell i Elliot Kalan

Rysunki: Kris Anka, Pete Woods, Salvador Larroca i Jonathan Marks

Przekład: Sebastian Smolarek

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 168 stron

Format: 167 x 255

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Pozbawiony zdolności regeneracji Wolverine udaje się do Japonii, gdzie musi stawić czoło armii śmiercionośnych ninja. Pomogą mu w tym Iron Fist i Shang-Chi. Tymczasem Sabretooth uwięził Pinch, nową miłość Logana. Czy Wolverine zdąży ocalić przyjaciółkę, zanim będzie za późno? Czy po utracie czynnika gojącego stać go na jeszcze jedną krwawą rozprawę ze swoim odwiecznym wrogiem?

Autorem tej historii jest pisarz i scenarzysta Paul Cornell, znany między innymi z powieści i komiksów ze świata Doctora Who. Rysunki stworzyli Kris Anka (Uncanny X-Men), Pete Woods (Deadpool Classic, X-Men: Mordercza geneza) i Salvador Larroca (Avengers, Iron Man: Pięć koszmarów).

Original Sin - Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man

Scenariusz: Mark Waid i Kieron Gillen

Rysunki: Mark Bagley i Luke Ross

Przekład: Kamil Śmiałkowski

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 96 stron

Format: 167 x 255

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Podczas wydarzeń przedstawionych w Grzechu pierworodnym wyszły na jaw największe tajemnice superbohaterów Marvela. Hulk i Iron Man dowiedzieli się czegoś, co na zawsze odmieni ich relację. Od dawna wiadomo, że Bruce Banner zmienił się w zielonego olbrzyma po wybuchu eksperymentalnej bomby gamma. Czy to możliwe, by winę za ten wypadek ponosił jego przyjaciel z Avengers, słynny miliarder i twórca broni Tony Stark?

Scenariusz tego albumu napisali Mark Waid (Deadpool, Daredevil, Fantastyczna Czwórka) i Kieron Gillen (Iron Man, Uncanny X-Men). Autorami rysunków są Mark Bagley (Hulk, Ultimate Spider-Man) i Luke Ross (Amazing Spider-Man, Iron Man).

Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki): Grzech pierworodny, tom 5

Scenariusz: Brian Michael Bendis

Rysunki: Ed McGuinness, Valerio Schiti i David Lopez

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 132 strony

Format: 167 x 255

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Piąty tom przygód obrońców kosmosu znanych jako Strażnicy Galaktyki, w którym bohaterowie odkrywają prawdę o wydarzeniach z przeszłości. Dawno temu Star-Lord i Richard Rider, alias Nova, poświęcili się, by pokonać Szalonego Tytana Thanosa. Jak to możliwe, że Peter przeżył? Co naprawdę stało się z Novą? Tymczasem Flashowi Thompsonowi z każdym dniem spędzonym w kosmosie coraz trudniej panować nad swoim symbiontem...

Scenarzystą tej historii jest wielokrotnie nagradzany Brian Michael Bendis (Era Ultrona, Ultimate Spider-Man, Uncanny X-Men), a za rysunki odpowiadają Ed McGuinness (Deadpool Classic, Nova: Początek), Valerio Schiti (New Avengers) i David Lopez (Captain Marvel).

Smerf Doktor, tom 18

Scenariusz: Luc Parthoens, Thierry Culliford

Rysunki: Alain Maury

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216 x 285

Język oryginału: francuski

Seria: Smerfy Komiks

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Kolejny album o przygodach znanych na całym świecie niebieskich skrzatów.

Papa Smerf to nie tylko przywódca wioski i wielki czarodziej - zajmuje się też leczeniem swoich podopiecznych. Jest jednak tak zajęty, że pewien Smerf postanawia go wyręczyć w tych ostatnich obowiązkach i sam siebie mianuje Doktorem. Gdy Papa się o tym dowiaduje, ze zdenerwowania sam zapada na poważną chorobę. Czy Doktor naprawdę potrafi leczyć, czy jest zwykłym szarlatanem? Sytuacja robi się jeszcze poważniejsza, gdy inne Smerfy też zaczynają na własną rękę stosować dziwne i podejrzane metody terapii. Czy ktoś zdoła zapanować nad medycznym szaleństwem Smerfów?

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: komiksy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje