Reklama

Reklama

SOS dla tłustych włosów

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji oraz dobrze dobranym kosmetykom twoja fryzura dłużej zachowa świeżość.

Wiele przyszłych mam zauważa, że ich włosy znacznie szybciej się przetłuszczają. Kiedy w organizmie kobiety rozpoczyna się burza hormonalna, skóra głowy intensywniej produkuje sebum. To odbija się oczywiście na wyglądzie włosów, które szybciej tracą świeżość i ładny wygląd.

Reklama

Niektóre mamy mogą także zauważyć, że używane dotychczas szampony i odżywki do włosów nagle zaczęły podrażniać naskórek. W czasie ciąży skóra kobiety staje się bardziej wrażliwa - ta na głowie również. Dlatego może reagować podrażnieniem na stosowane wcześniej kosmetyki.

Rady eksperta

O to, w jaki sposób pielęgnować włosy mające skłonność do szybkiego przetłuszczania się, spytaliśmy Macieja Maniewskiego, stylistę fryzur. Oto, co radzi przyszłym mamom nasz ekspert.

Jeśli trzeba myj włosy codziennie.

To nieprawda, że - jeżeli przez parę dni pozwolisz się włosom przetłuścić - potem będziesz je myć rzadziej. Gdy są tłuste i oklapnięte, należy je myć każdego dnia. Najlepiej robić to rano, gdyż po nocy mogą wyglądać nieświeżo.

Spłukuj letnią wodą, susz z daleka.

Staraj się nie myć głowy w zbyt ciepłej wodzie, gdyż w ten sposób zwiększa się wydzielanie sebum. Najlepiej myj włosy w letniej wodzie, a na koniec spłucz chłodniejszym strumieniem. Dzięki temu zamkniesz łuski włosów, co sprawi, że będą one gładkie i błyszczące. Podczas suszenia trzymaj suszarkę 20 cm od głowy i przestaw ją na letni strumień powietrza.

Stosuj odpowiednie kosmetyki.

Używaj szamponów przeznaczonych do włosów przetłuszczających się - działają leczniczo na skórę głowy. Jeżeli masz cienkie i delikatne włosy, wybieraj odżywki do spłukiwania. Gdy są one gęste i grube, możesz stosować odżywki w mgiełce, których nie trzeba spłukiwać.

Doraźnie (np. gdy masz ważne spotkanie, a nie zdążysz umyć włosów) możesz użyć tzw. szamponu na sucho, który szybko przywróci włosom świeżość.


Konsultacja: Maciej Maniewski, stylista fryzur, kreator marki Maniewski Hair & Body. Tekst: Blanka Wolniewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje