Reklama

Reklama

Warsztaty dla uczniów

W dwie kolejne soboty tj. 29 marca i 5 kwietnia br. nauczyciele klas 4-6 szkół podstawowych z największych miast Polski wezmą udział w warsztatach: Psychologia w kinie, zorganizowanych w ramach cyklu Pracuję z klasą.

W oparciu o głośny film "Pan od muzyki" psychologowie i pedagodzy przeprowadzą warsztaty wspierające nauczycieli w motywowaniu uczniów do rozwoju i odkrywania swoich mocnych stron.

Inspiracje

Reklama

W filmie "Pan od muzyki" poznajemy grupę chłopców, po których nikt nie spodziewał się niczego dobrego. Aż do momentu, kiedy pojawił się pan od muzyki. On pierwszy dodał im wiary we własne siły, pierwszy zainspirował do wyzwań, które zmieniły ich życie. Jak to osiągnął?  Znał słowa, które dają moc...

Wątek główny

Wątek główny spotkań skieruje uwagę uczestników na słowa, które dają moc. Słowem można przecież bardzo skutecznie wspierać, motywować i zachęcać do pracy. Nauczyciele odkryją również tajniki dobrej komunikacji z uczniem, budowania wiary we własne możliwości  i pozytywnej motywacji.

Efekty specjalne

Warsztaty mają charakter praktyczny. Całość utrzymana jest w konwencji dyskusji, wymiany doświadczeń oraz wzajemnych inspiracji i okraszona sporą dawką przyjemnej atmosfery.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma bezpłatnie wyjątkową publikację z dodatkowymi materiałami dotyczącymi skutecznego wspierania uczniów, mini-poradnik o tym, jak nie dać się wypaleniu zawodowemu, ciekawy scenariusz lekcji oraz materiał na spotkanie z rodzicami.

Pikanterii dodaje fakt, że warsztaty są całkowicie bezpłatne. Każdy nauczyciel klas 4-6 szkoły podstawowej może wziąć w nich udział. Wystarczy, że zarejestruje się za pośrednictwem infolinii 801 88 10 10. Szczegóły na www.nowaera.pl/pracujezklasa.  

Obsada

Anna Tulczyńska - psycholog, koordynator projektów, autorka licznych artykułów dla wychowawców i dyrektorów szkół, Wioletta Kujawa-Brzezińska - pedagog, terapeutka Anna Reslej-Maj - psycholog, terapeutka Sylwia Wojtysiak - psychoterapeutka Kamila Raczyńska - pedagog, trener umiejętności psychospołecznych Anna Machnik-Czerwnik - psycholog Katarzyna Bomba - polonista, psycholog Przedstawiciele Wydawnictwa Nowa Era oraz Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.  

Miejsce akcji

29.03.14 Katowice, Kino Światowid Białystok, Kino Forum Kielce, Kino WDK Szczecin, Kino Pionier.

5.04.14 Warszawa, Kino Muranów Poznań, Kino Muza Częstochowa, Kino Iluzja Wrocław, Kino Nowe Horyzonty Kraków, Kino pod Baranami.  

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: filmy | szkoła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje