Reklama

Wielkie odkrycie naukowców. Sen dziecka uszczęśliwia mamy

Naukowcy nie przestają zaskakiwać. Zwłaszcza, gdy poświęcają dziesiątki godzin i tysiące dolarów z grantów na udowodnienie hipotez, których prawdziwość może potwierdzić praktycznie każdy rodzic. Tym razem postanowili powiązać dziecięcy sen ze szczęściem matek. Wnioski, zaskoczyły chyba tylko badaczy.

Nie ulega wątpliwości, że dzieci potrzebują wypoczynku i więcej snu od dorosłych. Czas, gdy dzieci śpią, rodzice mogą, jeśli mają jeszcze siły, wykorzystać dla siebie, aby zająć się np. hobby albo po prostu odpocząć. Każda mama wie zatem, że jeśli dziecko idzie spać wcześniej niż zwykle albo regularnie kładzie się wcześnie, jest to powód do radości. Wniosek jest prosty, jeśli dziecko idzie wcześnie spać, to mama jest szczęśliwa. Wie to każdy rodzic.

Tymczasem australijscy naukowcy, po trwających dwa lata żmudnych badaniach, doszli do wstrząsającego wniosku - jeśli dziecko idzie wcześnie spać, to mama jest szczęśliwa. Tak jest, przez dwa lata marnowali publiczne pieniądze, żeby udowodnić coś, co wiedzą wszyscy rodzice. Podczas testów analizowano zwyczaje senne rodzin, zdrowie psychiczne i inne zwyczaje rodzin. Z zaskoczeniem, ponownie chyba tylko dla nich, odkryli, że dzieci, które się wysypiają mają lepsze życie. Mamy też.

Reklama

Badanie niestety nie przyniosło rewolucyjnych porad, które pomogą rodzicom wysyłać dzieci spać o określonej porze bez zbędnego marudzenia. Skupiło się tylko na udowodnieniu powszechnie znanych faktów. Jest to wzorcowy przykład marnowania publicznych pieniędzy i tworzenia prac naukowych, które niczemu nie służą. Chyba, że celem było wywołanie uśmiechu na twarzach rodziców. Ten cel na pewno udało się osiągnąć.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy