Reklama

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Ostatni dzwonek!

Choć okres wakacyjny nieubłaganie dobiega końca, nadal wiele osób zastanawia się nad tym, do kiedy można wykorzystać bon turystyczny. Jesień to czas, kiedy wciąż planujemy podróże, decydując się na weekendowe wypady z dziećmi. Mniejsza liczba turystów i niższe ceny poza sezonem temu sprzyjają. Czy nadal mamy szansę skorzystać z dofinansowania? Kiedy bon turystyczny traci ważność?

Bon turystyczny: Co to jest i komu przysługuje?

Polski Bon Turystyczny (PBT) to odpowiedź polskiego rządu na kryzys branży turystycznej oraz obniżenie jakości życia obywateli wskutek pandemii koronawirusa, z którą borykamy się 2020 roku. Celem tego rozwiązania jest zachęcenie Polaków do korzystania z oferty turystycznej proponowanej przez krajowe przedsiębiorstwa oraz odciążenie domowych budżetów.

Bon można wykorzystać od 1 sierpnia 2020 roku. Przysługuje jednorazowo na każde dziecko poniżej 18. roku życia, a jego kwota wynosi 500 złotych. W przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością dofinansowanie wzrasta do kwoty 1000 złotych.

Reklama

Co ważne, możliwość skorzystania z bonu turystycznego nie jest zależna od dochodu rodziny. Bon przeznaczony jest nie tylko dla osób, które miały prawo do świadczenia 500 plus w momencie jego wprowadzania, ale także dla tych rodzin, które nabyły do niego prawo w okresie między 19 lipca 2020 roku, a 31 grudnia 2021 roku. Z bonu turystycznego nie mogą więc skorzystać rodzice dzieci urodzonych w 2022 roku.

Zobacz też: Nowa ulga dla seniorów. Nie każdy z niej skorzysta

Do kiedy ważny jest bon turystyczny?

Choć pojawiają się głosy, że możliwość wykorzystania bonu turystycznego ulegnie przedłużeniu, na ten moment oficjalną datą zakończenia programu jest 30 września 2022 roku. Wielu Polaków wciąż nie aktywowało swoich bonów, więc jest to ostatni moment, by zaplanować krajowy wypoczynek.

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Dzięki niemu możemy opłacić usługi turystyczne i hotelarskie świadczone przed około 28 tysięcy podmiotów na terenie całego kraju, które zgłosiły się do udziału w programie. W tym miejscu istnieje możliwość sprawdzenia, czy interesujący nas obiekt znajduje się na liście.

Bonem turystycznym zapłacimy za indywidualny pobyt w hotelu czy pensjonacie, ale też za wypoczynek dziecka w formie zielonej szkoły lub kolonii. W grę wchodzą także jednodniowe wycieczki, jeśli obejmują one dwie usługi, np. dojazd i bilety wstępu uprawniające do zwiedzania.

Polecamy:

Co zrobić, aby płacić mniejsze rachunki za prąd? Proste sposoby na oszczędności

Wielu kierowców tak jeździ, a grozi za to 1500 zł kary. Chodzi o tablice rejestracyjne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bon turystyczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy