Reklama

Reklama

30. rocznica śmierci słynnego wokalisty. Kim był Freddie Mercury?

Dzisiaj mija 30 lat od śmierci Freddiego Mercury'ego, słynnego wokalisty zespołu Queen. Freddie Mercury zmarł na AIDS. Wielką tajemnicą jest, gdzie spoczął po śmierci.

Freddie Mercury jest niezaprzeczalną ikoną muzyki, przez wielu uznawany nawet za najlepszego wokalistę wszechczasów. Niestety, odszedł z tego świata za wcześnie - zmarł już w wieku 45 lat z powodu choroby AIDS. 

Kim był Freddie Mercury?

Artysta urodził się 5 września 1946 roku na Zanzibarze jako Farrokh Bulsara. W 1970 roku rozpoczął współpracę z zespołem Queen, który przez następne dwie dekady święcił wielkie triumfy na całym świecie.

Freddie Mercury przez wiele lat związany był z Mary Austin, którą określał jako najważniejszą kobietę w swoim życiu. Przepisał jej także większość swojego majątku. 

Reklama

W 1985 roku poznał Jima Huttona, z którym żył aż do swojej śmierci w 1991. Najczęściej identyfikował się jako osoba biseksualna. 

W latach 80. tylko nieliczni wiedzieli o tym, że Freddie Mercury żyje z wirusem HIV. Oficjalnie poinformował o swojej chorobie dopiero tuż przed śmiercią.

Gdzie spoczął Freddie Mercury?

Po śmierci ciało Freddiego Mercury'ego zostało skremowane. Prochy przekazano wedle jego życzenia pod opiekę Mary Austin, która nikomu nigdy nie zdradziła, gdzie ostatecznie spoczęły. Taka była wola wokalisty, który obawiał się, że ktoś może próbować odkopać jego szczątki.

Według jednej teorii prochy wokalisty mogły zostać rozsypane nad Jeziorem Genewskim, gdzie lubił spędzać czas. Inna z kolei mówi o tym, że mogą znajdować się w ogrodzie Garden Lodge.


Zobacz także:

FREDDIE MERCURY: 30 ROCZNICA ŚMIERCI. "NIGDY NIE UCZYŃCIE MNIE NUDNYM"

Freddie Mercury (Queen): 75. urodziny legendy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Freddie Mercury | Queen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy