Reklama

Reklama

Bartek Jędrzejak - pan nie tylko od pogody

Pogodynek "Dzień Dobry TVN", Bartek Jędrzejak, jest jednym z laureatów IX Plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" - zwyciężył w kategorii Zdrowie. Doceniono m.in. jego prace na rzecz Fundacji "Dar Szpiku". "Nie robię tego dla nagród i poklasku" - mówi o swojej działalności.

Jędrzejak od ponad trzech lat jest ambasadorem Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku". Prezenter promuje ideę oddawania krwi i zapisywania się do bazy potencjalnych dawców szpiku, a także wspólnie z Fundacją organizuje spotkania z chorymi dziećmi na oddziałach szpitalnych. Utrzymuje prywatny kontakt z podopiecznymi Fundacji, wspiera ich w ważnych momentach choroby, przesyła wiadomości, prywatne filmiki i pozdrawia na antenie "Dzień Dobry TVN".

Współpracuje również aktywnie ze Stowarzyszeniem "Warto jest pomagać" wspierającym chore i niepełnosprawne dzieci w rehabilitacji oraz powrocie do zdrowia.

Reklama

"Moja pierwsza wizyta na oddziale onkologii w Poznaniu trwała trzy godziny. Była radość, ale były też i łzy - tylko dzięki wsparciu wolontariuszy Drużyny Szpiku dałem radę. I to też powiem jako mężczyzna. Po wyjściu ze szpitala rozpłakałem się. Z jednej strony ze względu na niesprawiedliwość życia. Z drugiej strony, tak sobie pomyślałem: kurczę, moje problemy to żadne problemy" - wspomina Jędrzejak w rozmowie z PAP Life.

W niedzielę, już po Balu Charytatywnym "Gwiazdy Dobroczynności", dziennikarz umieścił wpis na Facebooku, w którym przedstawił swoją filozofię pomagania: "Ktoś mi kiedyś powiedział, że pomaganie to nie jest historia na ścianki, flesze, czerwone dywany, bale i nagrody. Pomaga się po cichu i bez fajerwerków. Ale jeśli ktokolwiek kiedykolwiek powie: On pomaga to właściwie jak też mogę, to warto mówić o tym tak głośno jak się da. Przemierzać kilometry czerwonych dywanów, zaliczać ścianki i stawać przed obiektywami aparatów. Nie robię tego dla nagród i poklasku. Po prostu dlatego, że rano staję przed lustrem, uśmiecham się i mówię do siebie: fajny z Ciebie gość"

Jako laureat Plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" Jędrzejak otrzymał czek na 5 tys. złotych, ufundowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, dla wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Tę kwotę prezenter pogody przekazał Fundacji "Dar Szpiku".

Andrzej Grabarczuk

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Bartek Jędrzejak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy