Reklama

Bella Hadid: Jestem dumną muzułmanką

20-letnia modelka - której ojciec Mohamed Hadid przyjechał do Ameryki jako 14-letni uchodźca - wyjawiła, że jest dumna ze swojej religii, po tym jak prezydent Donald Trump próbował wprowadzić zakaz wjazdu do kraju osobom z sześciu głównych muzułmańskich krajów.

Bella powiedziała w wywiadzie do najnowszego magazynu Net-a-Porter: - Mój tatą był uchodźcą, kiedy przybył do Ameryki, więc to wszystko jest nam bardzo bliskie.

- Tata był zawsze religijny i zawsze się z nami modlił. Jestem dumna z bycia muzułmanką.

Bella i Gigi (21 l.) obie wzięły udział w proteście przeciwko zakazowi wjazdu muzułmanów do Ameryki w styczniu w Nowym Yorku i ciemnowłosa piękność wcześniej wypowiadała się na temat problemu imigracji.

Powiedziała: - Nie powinniśmy traktować ludzi, jakby na nic nie zasługiwali z powodu na swoje pochodzenie.

- To po prostu nie jest w porządku. I ten przekaz - aby być współczującym jak najczęściej - jest dla mnie bardzo ważny.

Aczkolwiek, Gigi - która nie jest praktykującą muzułmanką - wzbudziła liczne kontrowersje, kiedy w zeszłym miesiącu pojawiła się na okładce Vogue Arabia w woalce.

Piękna blondynka broniła swojej okładkowej sesji, twierdząc, że celebruje ona "różne kultury".

Napisała na Instagramie: - Uważam, że to wspaniała rzecz, iż Vogue jest międzynarodowy, ponieważ jako modowa społeczność możemy celebrować i dzielić się ze światem różnymi kulturami.

- Jako pół-palestynka jestem niesamowicie dumna, że mogłam znaleźć się na pierwszej okładce "Vogue Arabia" i mam nadzieję, że ten magazyn pokaże, że branża modowa akceptuje, celebruje i popiera wszystkich ludzi i stara się, aby ci mogli się utożsamiać z tym, co tworzy, dzięki czemu będą mogli także się rozwijać. 

Reklama

Bang Showbiz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy