Reklama

Reklama

Bestsellery Empiku 2021: Gwiazdy odpowiadają na apel Maty

Mata podczas Gali Bestsellerów Empiku 2021 otrzymał dwa wyróżnienia. Raper zgarnął nagrodę za najlepszy album muzyczny w kategorii rap & hip hop oraz nagrodę publiczności. Podczas przemówienia ze sceny zaapelował o depenalizację marihuany w Polsce. Słowa muzyka poparły polskie gwiazdy.

Mata odbiera nagrodę i apeluje o depenalizację

Mata podczas gali Bestsellerów Empiku przerwał milczenie i zabrał głos w sprawie skandalu narkotykowego. Podczas odebrania jednej z nagród postanowił opowiedzieć, jak doszło do zatrzymania, o którym niedawno rozpisywały się media. Wyznał, że wbrew temu, co sądzą niektórzy, zatrzymanie nie było akcją promocyjną nowej płyty i wydarzyło się naprawdę.

Raper pojawił się na gali w naszyjniku przedstawiającym liścia konopi. W dalszej części przemówienia zaapelował o depenalizację marihuany w Polsce. Zaznaczył, że to narkotyk, który inspiruje środowisko muzyczne, a jego palenie sprzyja wenie twórczej.

Reklama

"Marihuana... Cała Polska jest w niej zakochana i chciałem ogłosić tutaj wszystkim wszem i wobec, ja w związku z tą sytuacją i w związku z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku" - tłumaczył raper.

"Uważam, że ten narkotyk jest ważny, szczególnie w tej społeczności, w której teraz tutaj jesteśmy: artystycznej, muzycznej i jest od wielu lat inspiracją dla muzyków"  - zaznaczył Mata.

Raper zakończył przemówienie prośbą skierowaną do fanów i fanek "wolnej muzyki". Wezwał ich, by dołączyli do apelu o depenalizację marihuany i walczyli wspólnie z nim. Polskie gwiazdy po wystąpieniu Maty w mgnieniu oka poparły słowa rapera. Apel przekonał między innymi Artura Rojka, Vito Bambino oraz Maję Ostaszewską. Aktorka wyznała: "oczywiście również jestem za depenalizacją marihuany, bo jaki wewnętrznie wolny człowiek nie jest? Powiedzmy sobie to otwarcie i głośno".

Gwiazdy odpowiadają na apel Maty. Nie wszyscy są za depenalizacją

Do słów Maty pozytywnie odniósł się też Marcin Prokop. Prowadzący Galę Bestsellery Empiku 2021 nie przyłączył się co prawda do apelu o depenalizację, jednak zaznaczył, że  przekaz  młodego muzyka był spójny z jego wizerunkiem i niezwykle szczery.

Przeciwny depenalizacji marihuany jest jednak Patryk Vega. Reżyser podczas rozmowy z mediami zaznaczył, że nie potępia Maty, jednak jego doświadczenia z używkami nie pozwalają mu się podpisać pod apelem muzyka. "Ja akurat uważam, że każde uzależnienie jest złe. Bo to wpycha człowieka w klatki" - zaznaczył.

***

Zobacz również:

Bestsellery Empiku 2021: Magdalena Boczarska wyglądała obłędnie!

Sanah w tiulach na Bestsellerach Empiku. Góra prześwitująca!

Małgorzata Kożuchowska bez makijażu. Na zbliżeniu widać wszystko
 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy