Reklama

Reklama

Cate Blanchett o dyskryminacji kobiet w Hollywood

Gwiazda filmu "Truth" ma nadzieję, że oświadczenie 26-letniej aktorki, w którym wyznała, że płacono jej mniej niż jej kolegom z planu filmu "American Hustle nakłoni kobiety z innych branż do zajęcia stanowiska w tej kwestii.

Cate Blanchett uważa, że oświadczenie Jennifer Lawrence na temat nierówności w traktowaniu kobiet i mężczyzn w Hollywood było potrzebne.

Reklama

- To było fantastyczne. Oświadczenie wyszło w odpowiednim momencie, było odważne i potrzebne. - powiedziała.

- Przyklaskuję jej, ponieważ, abstrahując od przemysłu filmowego, może ono nakłonić kobiety innych profesji do przyznania, że one również nie zarabiają tyle samo co mężczyźni za taką samą pracę.

- Nie chodzi o to, że chcemy zarabiać miliardy dolarów. Nie o to jej chodziło.

- Miała na myśli to, że ona zachęca ludzi do obejrzenia filmu z jej udziałem tak samo jak jej koledzy z planu. Każdy wykonuje tę samą pracę. To podstawa.

Gwiazda filmu "Carol" wierzy, że pewnego dnia zniknie problem nierównego traktowania kobiet i mężczyzn w Hollywood.

W rozmowie z magazynem "Empire" powiedziała: - Mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni. Potrafię to sobie wyobrazić. Zmiana ta będzie z korzyścią dla wszystkich, dla widzów. Dlatego też powinniśmy zająć się tym priorytetowo.

- Filmy, w których grają kobiety, są interesujące dla mężczyzn i chłopców i przynoszą zyski. Kobiety są świetnymi aktorami, reżyserami i dystrybutorami, a ludzie chcą poznawać ich historie, ponieważ są one interesujące.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje