Reklama

Reklama

Co lubi Omena

Z Omeną Mensah - prezenterką pogody w TVN rozmawia Zofia Dąbrowska.

Pani Omeno, kiedy wreszcie będzie naprawdę ciepło? Jakie czeka nas lato?

Reklama

Omena Mensah: Długoterminowe prognozy są dosyć ryzykowne, staramy się ich unikać. Ale mogę powiedzieć, że już od kilku lat maj i czerwiec są cieplejsze i ładniejsze niż lipiec i sierpień.
Czy to, że wie Pani o pogodzie więcej niż inni, wpływa na Pani życie?
Omena Mensah: Na pewno tak. Jestem straszną meteopatką. Gdy tylko robi się w Polsce brzydko i szaro, staram się szybko wyjechać na urlop, wiedząc, że będę źle się tu czuła.

Skąd pomysł na książkę "Zapiekanka układanka, ciasteczko z bajeczką"?

Omena Mensah: To pomysł bardzo zapracowanej mamy, która gdy wreszcie wraca do domu, musi zająć się gotowaniem, a jednocześnie chciałaby pobyć ze swoim dzieckiem. Żeby to ze sobą pogodzić, postanowiłam włączyć Vanessę do przygotowań w kuchni. W domu bardzo często razem gotujemy. Wymyślamy różne dania, co zaowocowało sporą liczbą przepisów. W ten sposób powstała książka kucharska o gotowaniu z dziećmi. Jest kolorowa i zabawna, w sam raz dla dzieci.

Czy rodzice dowiedzą się z tej książki, jak zdrowo karmić dzieci?

Omena Mensah: Na pewno tak. Dzieci lubią jeść to, co same przygotują i co ładnie wygląda. W ten sposób można przemycić do ich diety warzywa i owoce. Z czasem dzieci same wymyślają zdrowe dania. Moja córka ostatnio przygotowała mi na Dzień Matki deser z truskawek, które sama kroiła i układała.

Pani tata pochodzi z Ghany. Czy w książce znajdziemy jakieś typowe ghanijskie przepisy?

Omena Mensah: Tak, jest ich nawet kilka. Polecam przepis na słodkie banany: grube plastry smaży się na oliwie, a potem posypuje cukrem lub dodaje miód. W tym roku wybieram się wreszcie do Ghany, bo jeszcze tam nie byłam.

Często mówi się, że Polacy nie żyją zbyt zdrowo. A jak jest pod tym względem w Ghanie?

Omena Mensah: Myślę, że lepiej. Ghanijczycy bardzo o siebie dbają i ich dieta jest zdrowsza. Jedzą dużo warzyw i ryb. Pamiętam, że gdy byłam mała, mój tata często przygotowywał na obiad rybę z sosem. Ghanijczycy chętniej uprawiają też sport. Najpopularniejsza jest piłka nożna. O wiele gorzej jest w Wielkiej Brytanii, gdzie spędziłam dzieciństwo. Brytyjki niezbyt o siebie dbają. Polki na tym tle wypadają znacznie lepiej.

Dowiedz się więcej na temat: TVN SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje