Reklama

Reklama

Córka gwiazdy "Dynastii" w szponach sekty

Kiedy Catherine Oxenberg zadebiutowała w, kultowym dziś, serialu „Dynastia”, miała zaledwie 23 lata. Wcieliła się w postać Amandy Carrington – najmłodszej córki Blake’a i Alexis, która wdała się w romans ze swoim ojczymem.

Oxenberg urodziła się w bogatej i arystokratycznej rodzinie. Jej ojciec Howard zbił majątek na produkcji sukien, zaś matka Elżbieta była serbską księżniczką (skoligaconą od strony babki z brytyjską rodziną królewską). Nic dziwnego, że Catherine po skończeniu szkoły średniej St. Paul’s School w Concord, trafiła na Harvard.

Reklama

W trakcie studiów piękna blondynka o klasycznych rysach twarzy, rozpoczęła przygodę z modelingiem. Przeniosła się na Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, a jej zdjęcia zdobiły okładki poczytnych magazynów dla kobiet, m.in. "Cosmopolitan", "Glamour" czy "Interviev". Szybko pojawiły się pierwsze propozycje od producentów serialowych, a Oxenberg debiutowała na ekranie w 1982 roku. Zagrała księżną Dianę w melodramacie "Królewski romans Karola i Diany" w reż. Petera Levina.

Dowiedz się więcej na temat: Catherine Oxenberg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje