Danuta Holecka prywatnie. Mąż oświadczył się jej już po trzech tygodniach

Danuta Holecka od wielu lat jest jedną z najważniejszych twarzy Telewizji Polskiej, a szczególnie Wiadomości. W związku z nadchodzącymi powyborczymi zmianami wiele osób zastanawia się, co będzie dalej z jej karierą zawodową. Tymczasem przyglądamy się również jej życiu prywatnemu.

Danuta Holecka od wielu lat jest związana z TVP
Danuta Holecka od wielu lat jest związana z TVPArtur BARBAROWSKI/East NewsEast News

Wybory parlamentarne 2023 w Polsce już za nami. Wiele wskazuje na to, że zmieni się układ sił między rządzącą koalicją a opozycją. W związku z tym widzowie i internauci zastanawiają się, jak potoczą się losy pracowników Telewizji Polskiej. Jedną z ważniejszych postaci była tam do tej pory Danuta Holecka.

Danuta Holecka - kariera zawodowa

Danuta Holecka ma 55 lat i pochodzi z Lidzbarka. W TVP pracuje od 1993 roku. Najpierw była odpowiedzialna za relacje z senatu, natomiast później zaczęła prowadzić Wiadomości, w tym również ich główne wydanie. W kolejnych latach pracowała również w TVP Info i TVP3.

Główne wydanie Wiadomości prowadzi ponownie od 2016 roku, a od czterech lat jest szefową programu. Oprócz tego Holecka prowadziła także takie formaty jak "Minęła dwudziesta", "Gość Wiadomości" czy "Dziś wieczorem".

Życie prywatne Danuty Holeckiej

Prywatnie Holecka jest szczęśliwą żoną i matką. Jej mężem jest Krzysztof Dunin-Holecki, z którym ma synów bliźniaków - Juliana i Stefana. Swojego męża poznała podczas studiów ekonomicznych w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Mężczyzna miał się oświadczyć dziennikarce już po trzech tygodniach znajomości.

Kiedy wychodziłam za mąż, byłam bardzo młoda i chciałam tylko kochać, być kochaną i mieć zdrowe dzieci. I o to prosiłam Boga
mówiła kiedyś w wywiadzie dla "Życia na gorąco" Holecka

Mimo sukcesów zawodowych dla kobiety wciąż najważniejsza pozostaje rodzina. Jej najbliżsi twierdzą, że jest świetną gospodynią domową i wspaniale gotuje.

„Ewa gotuje”: Szarlotka z jabłkami prażonymi i budyniemPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas