Doda zorganizowała imprezę rozwodową. To już trend!

Dorota Rabczewska zorganizowała imprezę rozwodową. Jak podają portale plotkarskie, oficjalne zakończenie związku z Emilem Stępniem miała świętować m.in. pozując w seksownej, białej sukience na dachu limuzyny. Na podobne (choć może nie aż tak widowiskowe) przyjęcia z okazji rozwodów, kobiety decydują się coraz częściej.

Doda zorganizowała przyjęcie rozwodowe
Doda zorganizowała przyjęcie rozwodoweAdam Jankowski/REPORTERReporter

Przypomnijmy: Kilka miesięcy temu Doda poinformowała o zakończeniu swojego związku z Emilem Stępniem. 15 listopada odbyła się zaś rozprawa rozwodowa byłej pary, prowadząca do formalnego zakończenia małżeństwa.

Impreza rozwodowa Dody

Niezależnie od okoliczności rozstania i relacji, panujących między byłymi partnerami, rozwód zawsze jest niełatwym przedsięwzięciem, stawiającym przed obiema stronami nie tylko prawne, ale i emocjonalne wyzwania. Nic dziwnego więc, że gdy jest już "po wszystkim" wiele par decyduje się celebrować ten moment.

W przypadku Dody, znanej ze swego zamiłowania do ekstrawagancji, przyjęcie rozwodowe przybrało niezwykle wyszukaną formę. Była i kusa, biała suknia, i diadem z napisem "divorced", i tabliczki "Freedom celebration" oraz "Doda’s freedom celebration" dla gości.

Przyjęcie rozwodowe Dody było wyjątkowo huczne
Przyjęcie rozwodowe Dody było wyjątkowo huczneAdam Jankowski/REPORTERReporter

Przyjęcia rozwodowe coraz popularniejsze

O ile jednak rozmach imprezy można uznać za wyjątkowy, o tyle sam fakt jej zorganizowania już nie. W Polsce, gdzie co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem, coraz więcej osób czuje potrzebę celebry, zakończenia tego etapu.

Daje się nawet wyróżnić pewne, towarzyszące jej trendy. Imprezy rozwodowe bardzo często przybierają formę zbliżoną do wieczoru panieńskiego/kawalerskiego lub parodii ślubu. Są więc suknie ślubne - ale o wiele bardziej seksowne i śmiałe niż te, w których rzeczywiście chodzi się do ołtarza, są torty - ale tylko z figurką pani lub pana młodego, są sesje zdjęciowe - ale w kadrze pozuje tylko jedna osoba.

Alternatywną formę uczczenia końca małżeństwa stanowią wyjazdy - pobyty w spa, weekendy w górach i inne rekreacyjne rozwiązania, z których świeżo upieczone singielki i single, korzystają w towarzystwie przyjaciół.

Moda na imprezy rozwodowe przybyła do Polski, jak nietrudno się domyślić - z Zachodu. Tam rozwodowe przyjęcia są osobną sekcją w eventowej branży. Istnieje specjalizacja "divorce party planner", funkcjonują lokale, specjalizujące się w organizacji tego rodzaju imprez, powstają niezliczone przykłady zabaw, zwykle mające na celu ośmieszenie postaci byłego małżonka, czy odreagowanie negatywnych emocji.  W kilku krajach działają nawet rozwodowe hotele, gdzie można zakończyć małżeństwo w ciągu jednego weekendu. Cóż, skoro w Las Vegas można wziąć ekspresowy ślub, to może i ekspresowe rozwody są potrzebne?

Meg Ryan kończy 60 lat! Tak się zmieniała© 2021 Associated Press
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas