Reklama

Reklama

Dua Lipa jeszcze bardziej zacieśni więzi z Albanią. Buduje tam willę wartą miliony!

Dua Lipa jest jedną z niekwestionowanych obecnie gwiazd popu. Oprócz jej dokonań muzycznych media często piszą o jej związkach z Albanią i Kosowem. Okazuje się, że wokalistka chce teraz jeszcze bardziej zacieśnić swoje więzi z pierwszym z tych krajów i wybudować tam willę wartą miliony.

Dua Lipa - albańsko-kosowskie korzenie

Dua Lipa urodziła się w Londynie, jednak jej rodzice są albańskimi Kosowianami. W latach 90. wyjechali z Prisztiny z powodu represji i jak wielu ich rodaków w tamtym okresie osiedlili się w Wielkiej Brytanii.

Jako nastolatka mieszkała w Kosowie przez dwa lata, ponieważ jej ojciec, także muzyk, rozwijał tam swoją karierę zawodową. Jednak Dua namówiła rodziców do powrotu do Anglii - chciała tam bowiem rozwijać się jako wokalistka.

Dua Lipa buduje willę w Albanii

Gwiazda nigdy jednak nie zapomniała o swoich korzeniach. Teraz, jak dowiedział się serwis Page Six, postanowiła wybudować w rodzinnych stronach własną posiadłość. Dua zleciła budowę willi wartej miliony dolarów.

Reklama

Budynek powstaje w okręgu Saranda na południu Albanii, który jest położony w pobliżu greckiej wyspy Korfu. Roztacza się stamtąd piękny widok na Morze Jońskie.

Czytaj także: Dua Lipa zdradziła sekret figury. Jajka i soki to podstawa!

Albańskie obywatelstwo Dua Lipy

W listopadzie 2022 roku Dua Lipa otrzymała albańskie obywatelstwo. Nadający go wokalistce prezydent Albanii, Bajram Begaj, podkreślił, że jest to sposób na uhonorowanie jej zasług w zakresie promocji kraju poprzez swoją muzykę na arenie międzynarodowej. 

Również sama gwiazda tłumaczyła, jak wiele to dla niej znaczy. Dua dziękowała władzom Albanii za ten zaszczyt podczas uroczystości, na której podpisała wniosek o wydanie albańskiego dowodu i paszportu.

Dua Lipa a Kosowo

Działania Dua Lipy są dostrzegane również w Kosowie. W sierpniu ubiegłego roku otrzymała tytuł Honorowej Ambasadorki Kosowa. Prezydentka tego kraju, Vjosa Osmani, zwracała uwagę, że wokalistka sprawia, iż głos Kosowa "jest słyszalny na całym świecie".

Z kolei w 2016 roku gwiazda założyła fundację Sunny Hill Foundation, która wspiera obywateli Kosowa w kwestiach związanych z kulturą i sztuką. Ojciec Dua natomiast jest dyrektorem odbywającego się tam festiwalu Sunny Hill Festival.

Zobacz również: Dua Lipa przez nienawistne komentarze i życzenia śmierci była bliska porzucenia muzyki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dua Lipa | Albania | Kosowo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy