Elżbieta Zapendowska zdradziła wysokość swojej emerytury. „Nie wiem, co robić z kasą”

Elżbieta Zapendowska to jedna z najpopularniejszych w Polsce specjalistek od emisji głosu. Dzięki lekcjom z nią karierę zrobiło wiele gwiazd. Zapendowska uczyła śpiewu między innymi Dorotę „Dodę” Rabczewską oraz Edytę Górniak. Niedawno ekspertka w rozmowie z Plotkiem zdradziła dokładną kwotę swojej emerytury. Zaznaczyła, że wciąż musi dorabiać, bo inaczej trudno byłoby jej przeżyć.

Ile zarabia Elżbieta Zapendowska? Musi dorabiać do emerytury
Ile zarabia Elżbieta Zapendowska? Musi dorabiać do emerytury Mariusz GrzelakReporter

Elżbieta Zapendowska to jedna z najpopularniejszych trenerek śpiewu w Polsce. Zyskała rozpoznawalność dzięki muzycznym programom Polsatu, takim jak "Idol", "Jak oni śpiewają?" i "Must Be the Music", w których występowała w roli jurora i krytyka. Zapendowska słynie z poczucia humoru i dystansu. Ekspertka dała się poznać, jako osoba bezpośrednia, profesjonalna i bardzo wymagająca.

Elżbieta Zapendowska mówi o emeryturze. Podała konkretną kwotę

Wiele polskich gwiazd zawdzięcza swój sukces  Elżbiecie Zapendowskiej. Specjalistka od emisji głosu udzielała lekcji wokalistom takim jak m.in. Michał Bajor, Edyta Górniak, Łukasz Zagrobelny czy Doda. Lata pracy oraz udział w wielu popularnych programach rozrywkowych nie zagwarantował  jej jednak stabilnej sytuacji finansowej. Ekspertka ma  obecnie 75 lat. Biorąc pod uwagę wiek emerytalny w Polsce, dawno już  powinna odpoczywać od aktywności zawodowej. W rozmowie z dziennikarzem Poltka zdradziła jednak, że wciąż musi dorabiać. Wypowiedziała się także na temat wysokości swojej emerytury.

Myślę, że jak każdego dotknęła mnie inflacja. Ja mam bardzo wysoką emeryturę. 1300 zł. Rzeczywiście nie wiem, co robić z kasą
żartowała Elżbieta Zapendowska.
Jury "Idola" w komplecie: od lewej Wojtek Łuszczykiewicz, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz i Ewa Farna
Jury "Idola" w komplecie: od lewej Wojtek Łuszczykiewicz, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz i Ewa FarnaAKPA

Ile zarabia Zapendowska? Musi dorabiać do emerytury

Nauczycielka śpiewu zaznaczyła, że wciąż bierze udział w różnych projektach. Zapendowska została zapytana także o to, ile kosztują konsultacje i warsztaty, które prowadzi. "Lekcje u mnie w ogóle nie kosztują, ponieważ ja nie udzielam lekcji. Natomiast mam takie dwie grupy ludzi, z którymi pracuję na co dzień. Uczestniczę w warsztatach, które mają swoje stawki. Uczestniczę w różnych konkursach" - odpowiedziała.

Zarabiam poza emeryturą, bo inaczej już by mnie nie było
dodała Zapendowska.

Ekspertka zwróciła uwagę także na to, że stawki, które za lekcje śpiewu oferują instytucje kultury, bywają nieadekwatne do doświadczenia ekspertów.  "Może to zaskoczy wszystkich, ale w Domu Kultury dostaję 100 złotych za godzinę" - podsumowała.

„Myślę, że jak każdego dotknęła mnie inflacja" - Elżbieta Zapendowska
„Myślę, że jak każdego dotknęła mnie inflacja" - Elżbieta ZapendowskaTomasz Urbanek/East NewsEast News

***
Zobacz również:

Niezwykła szwedzka tradycja. Specjalny śpiew… dla pasterzy bydłaAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas