Reklama

Reklama

Ewa Farna: "Wiara w Boga nie przeszkadza mi wspierać miłości i równości"

Popularna w Polsce i Czechach wokalistka była gościem Magdy Mołek w jej programie "W moim stylu", który prezenterka prowadzi na portalu YouTube. Panie rozmawiały m.in. o nastrojach społecznych przed zbliżającą się drugą turą wyborów prezydenckich.

Podczas rozmowy Ewa Farna powiedziała, że ludzie, którzy dyskryminują innych za płeć, kolor skóry czy orientację seksualną bawią się w Boga.

- Wierzę w dobro ludzi i myślę, że każdy głosuje na to, co uważa, że jest dla niego dobre. Warto skupić się na tym, skąd czerpiemy informacje. Ważne jest, żeby krytycznie myśleć i odróżnić to, czy ktoś jest populistą - stwierdziła Ewa Farna pytana o to, czy kieruje się podczas decyzji o tym, na jakiego kandydata oddać głos. Wokalistka podkreśliła, że w jej życiu bardzo duże znaczenie ma wiara w Boga.

Reklama

- Jestem osobą wierzącą, ale to nie przeszkadza mi, żeby wspierać miłość, równość, to są dla mnie totalnie podstawowe rzeczy - dodała.

Farna przyznała też, że nie osądza ludzi za to, kogo kochają i jacy się urodzili.

- Ideologia jest sprawą wyboru, tego, że coś nam się podoba i w tę stronę pójdziemy, bo tak postanowiliśmy. Ale są rzeczy, których nie wybieramy. Nie powinniśmy dyskryminować kogoś na podstawie tego, czego sam sobie nie wybrał. To jest: kolor skóry, płeć i to, kogo lubimy - zaznaczyła wokalistka. Dodała też, z czego w jej przypadku wynika taka postawa. - To u mnie wywodzi się z wiary, że ja nie gram Boga i nie chcę sądzić, kto jest dobry, a kto jest zły - powiedziała.

Zobacz również:

***

#POMAGAMINTERIA

Hubert ma roczek. Pierwsze sześć tygodni życia spędził w szpitalu, walcząc o każdy dzień. Urodził się z ciężkimi wadami - między innymi z brakiem kości w rękach. Pojawiła się jednak nadzieja na operację, która umożliwi mu normalny rozwój. Wystarczą dwa kompleksowe zabiegi, dzięki którym jego dłonie i przedramię ukształtują się w sposób prawidłowy, a ręce będą mogły prawidłowo rosnąć z zachowaniem pełnej funkcjonalności kończyn. Pomóż Hubercikowi przybić piątkę w przyszłości! Sprawdź szczegóły >>>

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Farna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy