Reklama

Reklama

Ewan McGregor - rozważny i romantyczny

Jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Na ekranach polskich kin pojawił się właśnie film Romana Polańskiego "Autor widmo", w którym jedną z głównych ról gra właśnie McGregor.

Od dziecka, podziwiając wuja Dennisa Lawsona, chciał być aktorem. Jako 16-latek porzucił szkołę i podjął pracę w Perth Repertory Theatre. Początkowo pracował tam przy tworzeniu dekoracji, w garderobie, od czasu do czasu statystując. Z rodzinnej Szkocji wyjechał do Londynu, uczyć się aktorstwa.
Popularność przyniosła mu rola narkomana Marka Rentona w filmie "Trainspotting"( 1996). Po tej roli szkockiego aktora dostrzeżono w Hollywood, co zaowocowało rolą młodego Obi - Wana Kenobiego w "Gwiezdnych wojnach: Mroczne widmo".
Te role ugruntowały pozycję młodego aktora w branży. Na swoim koncie ma, m.in. występ w musicalu "Moulin Rouge"( 2001) u boku Nicole Kidman, role w dwóch kolejnych epizodach "Gwiezdnych wojen" ( 2002, 2005), "Wyspie" (2005) u boku Scarlett Johansson, czy ekranizacji powieści Dana Browna "Anioły i demony" ( 2009). Dziś Ewan McGregr należy do grona najbardziej wziętych aktorów.

Reklama

Ewan McGregor to zapalny motocyklista. Wraz z przyjacielem - Charleyem Boormanem i kamerzystą Claudiem von Plantem w 2004 roku wziął udział w trwającej kilka miesięcy wyprawie motocyklowej od Londynu do Nowego Jorku, przez Europę, Rosję, Mongolię, Kazachstan i Kanadę.

Aktor strzeże swojej prywatności, nie pozwala na filmowanie i fotografowanie córek 14 - letniej Clary Mathilde, 9 - letniej Esther Rose i 8 - letniej Jamyan. Od 15 lat jest w związku małżeńskim z francuską producentką filmową greckiego pochodzenia Eve Mavrakis.
Mimo, że aktor dobiega 40., wciąż zachował chłopięcy urok.


Kobieta INTERIA.PL on Facebook

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: widmo | Facebook | mcgregor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje