Reklama

Reklama

Gabriela Kownacka kochała tak tylko raz. Były mąż trwał przy niej do końca

Gabriela Kownacka i Waldemar Kownacki byli małżeństwem tylko przez dziesięć lat, ale to właśnie były mąż był osobą, która trwała u boku aktorki do samego końca. Gdy ciężko zachorowała, chciała widzieć już tylko jego, a on był z nią aż do śmierci.

Gabriela Kownacka to polska aktorka, znana z takich filmów jak "Wesele", "Fuks" czy "Killerów 2-óch". Popularność przyniósł jej kultowy dziś serial "Matki, żony i kochanki", w którym zagrała u boku takich gwiazd jak Małgorzata Potocka, Anna Romantowska i Elżbieta Zającówna. 

W 1999 roku Kownacka zaczęła pracę na planie "Rodziny zastępczej", w której grała do 2008 roku, mimo, że już cztery lata wcześniej zdiagnozowano u niej nowotwór piersi, a później także glejaka mózgu. Ostatecznie aktorka zmarła 30 listopada 2010 roku w Warszawie, w wieku 58 lat. 

Reklama

Zobacz również: Emilian Kamiński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 

Gabriela Kownacka i Waldemar Kownacki: Historia miłości

Jedną z osób, które jak się okazało, czuwały przy niej do ostatniej chwili, był były mąż, Waldemar Kownacki. Aktorka poznała go jeszcze na studiach w warszawskiej PWST. 

Przyjaciele aktorskiej pary przyznają, że ich miłość od początku była wyjątkowa - trzy lata starszy Waldemar oszalał na punkcie swojej przyszłej żony do tego stopnia, że nawet... szył dla niej sukienki! Dopiął swego, bo w 1975 roku para stanęła na ślubnym kobiercu, a osiem lat później na świat przyszedł ich jedyny syn, Franciszek. 

Szczęście aktorskiej pary nie trwało jednak zbyt długo, bo już w 1985 roku podjęli decyzję o rozwodzie. Dlaczego? 

- zdradziła w jednym z wywiadów aktorka Laura Łącz. 

Mimo rozwodu zostali przyjaciółmi, ale przyszłość miała wystawić ich relację na niełatwą próbę. 

Gabriela Kownacka i Waldemar Kownacki: Trwał u jej boku do śmierci

Po rozwodzie Gabriela Kownacka była jeszcze w kilku związkach m.in. z operatorem filmowym Witoldem Adamkiem czy aktorem Krzysztofem Janczarem. Żaden z nich nie był jednak dla niej tak ważny jak były mąż. 

- zdradziła w jednym z wywiadów aktorka Laura Łącz. 

Gdy aktorka zachorowała, to właśnie Waldemar Kownacki wiernie trwał u jej boku - opiekował się nią do samego końca. 

Zobacz również:

Joanna Opozda wspomina Emiliana Kamińskiego 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy