Reklama

Reklama

Giorgio Armani opublikował książkę-album o swoim życiu

Obecny w świecie włoskiej mody od 40 lat, okrzyknięty jej królem Giorgio Armani opublikował książkę-album o swoim życiu. -Chciałem, aby ten tom powstał, bo są wspomnienia, uczucia, które wolałem pokazać niż zabrać je ze sobą - wyznał projektant.

Obszerna księga "Giorgio Armani" pod redakcją dziennikarki, znawczyni świata mody Suzy Menkes, pełna fotografii i reprodukcji ukazuje się w czwartek i uświetnia obchody czterech dekad jego pracy. Kosztuje 130 euro. Na okładce widnieje fotografia półtorarocznego Giorgio, wykonana przez jego matkę.

Stylista przyznał, że po raz pierwszy opowiada o sobie. - Ale to nie jest prawdziwa autobiografia, lecz opowieść towarzysząca moim zdjęciom, o mojej przeszłości, o mojej pracy. Autobiografia dotyczy też innych osób, które są ci bliskie i nie zawsze czujesz się upoważniony do tego, by je przedstawiać. To bardzo delikatna rzecz - zastrzegł Armani podczas prezentacji w Mediolanie.

Reklama

Pytany, czy napisze zatem kiedyś prawdziwą autobiografię, odparł: powoli, powoli.

Znany projektant ujawnił, że przez wiele lat jego życie było pełne niepewności, po czym dokonał rachunku sumienia i zdecydował, co chce z nim zrobić.  - Chciałem - dodał - wyjaśnić, dlaczego wybrałem ten zawód, czemu jestem, jaki jestem. Najlepszym sposobem opowiedzenia o tym były właśnie fotografie opatrzone komentarzami.

- Nie jestem wizjonerem, stoję twardo na ziemi, przeżywam codzienność w świecie, któremu, jak uznałem, mogę służyć i mogę być przydatny - powiedział 81-letni Armani.

 - Ludzie uwierzyli w moją pracę, zarówno młoda dziewczyna, która odkłada pieniądze na moje ubranie, jak i klienci haute couture czy młody chłopak albo mieszkanka Mediolanu, która mi mówi: bravo, Armani - podkreśla.

Projektant przyznał:  - Dokonałem rewolucji, delikatnej i cichej, ale poważnej burząc reguły, które obowiązywały od 30-40 lat, na przykład proponując niskie obcasy do wieczorowej sukni, likwidując sztywność marynarki, pokazując, że kobieta może ubierać się jak mężczyzna.


Zapytany zaś o to, czy jest ktoś, kto mógłby zająć jego miejsce, odparł żartobliwie: "Moje ego podpowiada mi, że nie będzie nigdy więcej kogoś takiego, jak Armani!".


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy