​Gwiazda kultowego serialu z lat 90, w czasie pandemii namalowała ponad 40 "uzdrawiających" obrazów

Jane Seymour, która podbiła serca Polaków rolą w westernowo-familijnym serialu "Doktor Quinn", a wcześniej była "dziewczyną Bonda" w filmie "Żyj i pozwól umrzeć", ogłosiła w mediach społecznościowych, że ci, którzy chcieliby nabyć jej dzieła, mają na to czas do końca tego tygodnia.

Jane Seymour podczas kwarantanny ujawniła swój kolejny talent
Jane Seymour podczas kwarantanny ujawniła swój kolejny talent Hahn Lionel/ABACA/Abaca/East NewsEast News

Chodzi o obrazy, bo 69-letnia dziś Seymour oświadczyła, że dla niej samej - w okresie osobistego kryzysu psychicznego - malarstwo stało się formą terapii. W czasie izolacji społecznej stworzyła specjalną kolekcję, zainspirowaną nadzieją. Pieniądze ze sprzedaży mają wesprzeć fundusz na rzecz kobiet i dzieci dotkniętych koronawirusem.

W katalogach sztuki słynna niegdyś aktorka opisywana jest jako: "Kolorystka z Kalifornii, którą inspirują podróże oraz z otoczenie domów i ogrodów w Malibu i w Anglii". Malować zaczęła na początku lat 90. Intymne tematy wyraża używając akwareli, żywiołowe - używając farb olejnych.

***

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację. Sprawdź szczegóły >>>

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas