Reklama

Reklama

Gwiazdy wspierają Ukrainę. Flagi i poruszające słowa

Dzisiaj media, także te społecznościowe, zdominował jeden temat - inwazja Rosji na Ukrainę. Wydarzenia wywołały wielkie poruszenie wśród polskich gwiazd, które wrzucają na Instagrama ukraińską flagę oraz piszą słowa wsparcia dla mieszkańców sąsiedniego kraju.

Gwiazdy wspierają Ukrainę

Najwięcej na temat samej wojny napisała Weronika Marczuk, która pochodzi z Ukrainy. "Niech Bóg ma w opiece Ukrainę, ludzi, niech ma w opiece wszystkich nas. Bombardowania są wszędzie, wprowadzono już stan wojenny, czołgi wjeżdżają i z Białorusi i z Rosji i z Krymu ... Na zdjęciu Charków. Zatrzymajcie się, błagam, nie niszczcie życia, chociaż nie krzywdźcie ludzi" - błaga kobieta w poście.

Szerzej wypowiedziała się także Olga Frycz. Aktorka napisała na Instagramie: "Otworzyłam dziś oczy i ucieszyło mnie słońce za oknem. A później zobaczyłam te nagłówki, zdjęcia, nagrania. STRACH. Nawet nie wiem, co mam napisać. Bardzo Wam współczuje drodzy przyjaciele z Ukrainy, Białorusi oraz z Rosji. Postaram się wspierać Was jak tylko będę mogła".

Reklama

Wiele gwiazd zdecydowało się dodać na swoje profile jedynie symboliczną flagę Ukrainy wraz ze znaczącym podpisem. "Całym sercem z naszymi sąsiadami i przyjaciółmi", "Jestem przerażona", "Wolna Ukraina" czy "Sercem z Ukrainą" - pisali Filip Chajzer, Maffashion, Basia Kurdej-Szatan oraz Maja Ostaszewska.

Wpadkę natomiast zdążyła już dzisiaj zaliczyć Małgorzata Rozenek-Majdan. Gwiazda wstawiła rano zdjęcie z poczekalni na lotnisku z podpisem "Milano", który odnosił się do jej podróży na Fashion Week do Mediolanu. W komentarzach zawrzało - internauci zwracali uwagę na brak wyczucia. Po trzech godzinach kobieta zreflektowała się i wstawiła post nawiązujący do wojny z hasztagami #prayforukraine, #staystrong i #weareone. 

Obok tematu nie mogła przejść obojętnie również Katarzyna Zdanowicz, która wrzuciła serce w barwach flagi ukraińskiej z wymownym podpisem "To zdjęcie mówi wszystko". Dziennikarka prowadzi podcast "Zdanowicz Pomiędzy Wersami", gdzie porusza istotne społecznie kwestie.

W wielu polskich miastach odbędą się dzisiaj akcje solidarnościowe z Ukraińcami. Aby okazać wsparcie dla osób zza wschodniej granicy oraz dać upust własnej złości, warto wybrać się na te manifestacje. Godziny i miejsca sprawdzicie na mediach społecznościowych lokalnych organizacji.

***

Zobacz również:

Ludmiła - była żona Putina i jej tajemnice

Daniel Olbrychski protestuje wobec działań Putina. Już nigdy nie pojedzie do Rosji!?

WOJNA. ROSJA ZAATAKOWAŁA UKRAINĘ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wojna Rosji z Ukrainą | Weronika Marczuk | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy