Reklama

Reklama

Halsey w mocnym wyznaniu o aborcji: "To uratowało mi życie"

W związku z aktualną sytuacją w USA wynikającą z unieważnieniem wyroku w legendarnej sprawie Roe vs. Wade coraz więcej gwiazd decyduje się na odważne wyznania dotyczące aborcji. Do tego grona dołączyła znana piosenkarka Halsey. Przyznała, że w jej przypadku aborcja była jedynym sposobem na uratowanie jej życia.

24 czerwca Stany Zjednoczone pogrążyły się w dyskusji dotyczącej aborcji. To właśnie tego dnia unieważniono wyrok w głośnej sprawie Roe vs. Wade, rozpatrzonej na początku lat 70. przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. W wyniku tej sprawy aborcja została uznana w USA za legalną przez cały okres ciąży, dając jednak stanom możliwość wprowadzenia regulacji ograniczających możliwość aborcji w drugim i trzecim trymestrze.

W wyniku unieważnienia wyroku w wielu stanach (np. w Ohio) wprowadzono niemal całkowity zakaz aborcji. W odpowiedzi na te wydarzenia wiele gwiazd decyduje się na osobiste wyznania dotyczące aborcji. Wśród nich znalazła się m.in. Halsey.

Reklama

Zobacz także: O co chodzi w sprawie Roe vs. Wade? Ameryka walczy o prawo do aborcji

Halsey przyznała, że poddała się aborcji

W związku z aktualnymi nastrojami w związku z tematem zakazu aborcji w USA, Halsey zdecydowała się na osobisty komentarz w tej sprawie. Przyznała, że zanim w lipcu 2021 roku na świat przyszedł jej synek Ender Ridley, przeżyła trzy poronienia, z czego jedno skończył się aborcją. Wokalistka przyznała, że było to dla niej potwornie trudne przeżycie.

Dodała, że w tym przypadku to właśnie możliwość dokonania aborcji uratowała jej życie oraz utorowała drogę dla jej synka, który dzięki temu, że jego mama przeżyła, mógł zostać poczęty i przyjść na świat. Jej zdaniem wszystkie kobiety powinny mieć możliwość ratowania swojego życia. 

Wiele osób pytało mnie, czy od czasu porodu zrewidowałem swoje stanowisko w sprawie aborcji. Odpowiedź: zdecydowanie nie - przyznała wokalistka.

***
Zobacz również:

Demi Rose wypoczywa na wakacjach. "Nie mogę oderwać wzroku!"

Renata Kim na Twitterze o sytuacji w "Newsweeku"

Doda prezentuje wyćwiczoną sylwetkę. Mówi o życiu osobistym

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Halsey | roe vs wade | aborcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy