Ile zarabia Zenek Martyniuk? Gwiazda disco polo może liczyć na wysokie stawki koncertowe

W ostatnim czasie zarobki gwiazd disco polo są tematem wielu dyskusji. Zenek Martyniuk od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a to oznacza, że nie może narzekać na niskie stawki koncertowe. Wynagrodzenia, które otrzymuje, zwalają z nóg.

Gwiazdor disco polo zarabia zawrotne sumy pieniędzy, a więc nie musi się przejmować szalejącą inflacją oraz drożyzną
Gwiazdor disco polo zarabia zawrotne sumy pieniędzy, a więc nie musi się przejmować szalejącą inflacją oraz drożyznąPawel Wodzynski/East NewsEast News

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk nie może narzekać na brak zainteresowania. Ma na swoim koncie 20 wydanych płyt, dzięki którym zdobył nie tylko sławę i pieniądze, ale także rzesze fanów. W Polsce gatunek disco polo jest dość popularny, a Zenek Martyniuk uchodzi za czołowego przedstawiciela tego nurtu. Jego charakterystyczny głos zna niemal każdy, a piosenki takie jak "Przekorny los", czy "Przez twe oczy zielone" na długo zostają w pamięci. Nic więc dziwnego, że stawki koncertowe wokalisty stale rosną.

Zenek Martyniuk za jeden koncert zarabia niemałe pieniądze
Zenek Martyniuk za jeden koncert zarabia niemałe pieniądze WOJCIECH STROZYK/REPORTER East News

Ile zarabia Zenek Martyniuk?

To ile zarabiają gwiazdy disco polo, od dawna nurtuje wiele osób. Agencja Artystyczna "Luxart" podaje, że Zenek Martyniuk i zespół Akcent orientacyjnie za jeden koncert otrzymuje od 25 tys. do 30 tys. zł. Warto podkreślić, że podane ceny nie zawierają m.in. podatku VAT, kosztu hotelu oraz opłat ZAiKS.

Stawki wyglądają zupełnie inaczej w przypadku większych imprez, takich jak, chociażby koncert sylwestrowy. Zenek Martyniuk w ostatnich latach pojawiał się na scenie TVP, a wiele osób co roku zastanawia się, ile za to zarabia.

Zenek Martyniuk
Zenek MartyniukJoanna SkładanekAgencja FORUM

Internetowe źródła podają, że w 2021 roku Zenek Martyniuk za sylwestrowy występ otrzymał 50 tys. zł. Jak czytamy na disco.polo.info, w tym razem stawka mogła zostać podwojona, a gwiazda zespołu Akcent zarobiła nawet 100 tys. zł.

Nie da się ukryć, że gwiazdor disco polo zarabia zawrotne sumy pieniędzy, a więc nie musi się przejmować szalejącą inflacją oraz drożyzną. Trzeba podkreślić, że Zenek Martyniuk może również liczyć za zyski ze sprzedaży płyt oraz reklam.

***

Dobre książki wagi lekkiej - "Kobieta z książkami". Aga Szynal - odcinek 4INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas