Reklama

Reklama

Cezary Żak opowiedział o swojej diecie. To dzięki niej schudł 30 kg

Walka z nadprogramowymi kilogramami to niekiedy droga przez mękę. Szczególnie, gdy nadwaga jest znacząca, a od stosowanego przez długie lata niezdrowego stylu życia ciężko się odzwyczaić. Wśród osób, którym udało przejść się spektakularną metamorfozę są również polscy celebryci i celebrytki. O swojej drodze do szczuplejszej sylwetki publicznie opowiedział m.in. Cezary Żak.

W dzisiejszych czasach dużo częściej mówi się o podstawowym zasadach prowadzenia zdrowego stylu życia niż kilkadziesiąt lat temu. Świadomość ludzi w tym temacie bardzo wzrosła, coraz więcej osób pilnuje, aby w ich codziennym menu królowały warzywa i owoce, zdrowe tłuszcze i produkty pełnoziarniste. Problem nadwagi i otyłości jednak nie znikł i nadal jest ogromny w Polsce i na świecie. Lekarze i dietetycy przekonują, że aby schudnąć nie trzeba stosować restrykcyjnych diet i walczyć z głodem. Wystarczą niewielkie modyfikacje codziennego jadłospisu, odrobina ruchu i efekt murowany. Przykładem osoby, która w taki sposób poradziła sobie ze sporą nadwagą, jest aktor - Cezary Żak.

Reklama

Cezary Żak to popularny polski aktor, scenarzysta, reżyser teatralny, telewizyjny i filmowy. W teatrze zadebiutował już w 1986 roku. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień - szczególnie tych teatralnych. Najbardziej znany i lubiany jest jednak za rolę Karola Krawczyka w sitcomie Polsatu - "Miodowe lata". Przez wiele lat wcielał się tam w postać egoistycznego, a zarazem niezwykle pomysłowego i zabawnego tramwajarza. Jego duet z Arturem Barcisiem widzowie uwielbiają do dziś.

Czytaj również: Cezary Żak przeszedł metamorfozę. "Wszystko dla zdrowia"

Cezary Żak chciał rozwijać karierę zawodową i cieszyć się zdrowiem. Konieczna była dieta

Cezary Żak od zawsze miał problem z otyłością i w pewnym momencie zdecydował, że konieczne jest podjęcie kroków prowadzących do zrzucenia kilogramów. Chodziło nie tyle o sam wygląd, ale głównie o zdrowie i chęć rozwoju zawodowego. W jednym z wywiadów podzielił się tym, jak udało mu się schudnąć aż 30 kg.

Cezary Żak schudł 30 kg. Jak tego dokonał?

Aktor wyjaśnił, że nie stosował żadnej diety cud, a proces jego chudnięcia wymagał czasu. Żak postanowił przede wszystkim zwiększyć przerwy między posiłkami. Jadł trzy razy dziennie i zrezygnował z dodatkowych przekąsek. Odstawił również ziemniaki i pieczywo. Tak niewielkie zmiany w jadłospisie sprawiły, że po pewnym czasie waga pokazała 30 kg mniej, a wyniki badań znacznie się poprawiły. W programie "Dzień dobry TVN" aktor przyznał, że leczenie otyłości jest dużo skuteczniejsze, gdy pacjent może liczyć na wsparcie najbliższych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cezary Żak | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy