Reklama

Reklama

Jak Bruce został Batmanem

Film "Batman - Początek" opowiada o tym, jak to się stało, że Bruce Wayne został Batmanem. Bohater filmu to młody Bruce (w tej roli Christiane Bale), który był świadkiem morderstwa dokonanego na jego rodzicach. To traumatyczne przeżycie odcisnęło na nim trwałe piętno.

Marzy tylko o zemście, jednak musi poczekać z realizacją swoich planów. Po kilku latach Bruce udaje się na wschód, gdzie szuka pomocy u mistrza ninja Henriego Ducarda. Po powrocie do Gotham City staje się kimś innym - Batmanem.

W filmie wystąpili: Michael Caine, który wciela się w Alfreda, wiernego lokaja Batmana, Katie Holmes, która gra ukochaną człowieka-nietoperza, Morgan Freeman - filmowy Lucius Fox, członek Wayne Enterprises, Liam Neeson, który gra mentora Batmana - Henriego Ducarda oraz Ken Watanabe w roli głównego przeciwnika Batmana - międzynarodowego terrorystę o imieniu Ra's al Ghul.

Reklama

Zdjęcia do filmu "Batman - Początek"zaczęły się w marcu 2004 roku. W ciągu 129 dni zdjęciowych ekipa pracowała na planie w Islandii, Chicago i Londynie, w halach zdjęciowych słynnego brytyjskiego Shepperton Studios oraz w Cardington - dawnym hangarze dla sterowców przekształconym w olbrzymią halę zdjęciową na potrzeby tego filmu.

Film wyreżyserował Christopher Nolan, autor "Memento" i "Bezsenności". Film "Batman - Początek" zadebiutował na ekranach polskich kin 29 lipca 2005 roku.

O pracy na planie opowiadają reżyser Christopher Nolan oraz odtwórcy głównych ról: Christiane Bale, Kate Holmes, Michael Caine, Morgan Freeman, Liam Neeson i Gary Oldman.

Czytaliście komiksy o Batmanie, gdy byliście dziećmi?

Christopher Nolan: Znałem postać Batmana, najpierw dzięki serialowi telewizyjnemu, który gdy miałem pięć lat nie wydawał mi się pretensjonalny, czy głupi. Ale potem w świetnym okresie dla komiksu, w latach siedemdziesiątych, postać Batmana odzyskała swoją mroczność. A potem przyszły powieści graficzne w latach osiemdziesiątych. Uważam, że to fascynująca postać i zawsze mnie interesowała.

Christian Bale: Znałem, ale ich fanem nie byłem. Jako dzieciak nie czytałem w ogóle komiksów. Grałem w gry wideo, jeździłem na rowerze i robiłem inne rzeczy. Ale komiksy nie były częścią mojego życia. Po raz pierwszy zainteresowałem się Batmanem dzięki tak zwanym powieściom graficznym. Ale to było dopiero jakieś pięć lat temu, gdy kolega pożyczył mi "Arkham Asylum".

Panie Nolan, skąd pomysł, żeby pokazać jak Bruce Wayne zostaje Batmanem? Dotąd nie znaliśmy jego przeszłości i nikomu to nie przeszkadzało.

Christopher Nolan: Dla mnie pochodzenie mitu, początek historii superbohatera jest najbardziej ekscytujący.

więcej >>

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: batman | Nolan | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje