Reklama

Reklama

Joanna Jabłczyńska: Jestem ambitna

Aktorka Joanna Jabłczyńska, która jest z wykształcenia prawnikiem opowiada o tym, czy aktorstwo nie przeszkadza jej w karierze prawniczej.

Z wykształcenia jesteś prawnikiem. Czy aktorstwo koliduje z karierą prawniczą?


- Mam nadzieję, że nie. Może to przeszkadzać jedynie innym. Na pewno nie mnie. Jak dla mnie te dwa zawody się łączą - pewne umiejętności przydają się w obu profesjach. Dzięki aktorstwu mam świetną pamięć, co przydaje się bardzo w życiu prawnika.

Nie boję się stresujących sytuacji - występowanie przed kamerą czy na scenach sprawia, że w sądzie się nie stresuję czy przed większą liczbą ludzi w czasie szkoleń, które na przykład prowadzimy.

Reklama

Jedno z drugim się łączy i jak dla mnie, nie koliduje. Bardzo potrzebuję odskoczni od życia prawnika. Taką odskocznią jest dla mnie plan, który nie zajmuje dużo czasu.

Nieraz mi się zdarza też na plan nosić laptopa ze sobą i pisać jakieś rzeczy stricte prawnicze. Także mam nadzieję, że nikomu to nie będzie przeszkadzało w dalszym ciągu.

A co bardziej gra ci w duszy - aktorstwo czy jednak kariera prawnicza?

- Ciężko mi powiedzieć. To jest bardzo trudny wybór. Wydaje mi się też, że jestem osobą, która nie lubi robić jednej rzeczy. Jest mi to wszystko potrzebne: sport, prawo i aktorstwo. To są trzy rzeczy, na które stawiam najbardziej, ale ciężko byłoby mi wybrać jedną z nich. Właśnie lubię to, że jest różnorodność, i że nigdy się nie nudzę.

A nie obawiasz się tego, że na sali sądowej możesz być odbierana przez pryzmat aktorki?

- Uwielbiam to! To jest coś, co najbardziej lubię. Uwielbiam wchodzić na salę sądową oczywiście z pełną pokorą i bardzo lubię ten uśmiech pełnomocnika strony przeciwnej, że to będzie takie proste, bo przyszła aktoreczka - na pewno jest niedouczona, bo za dużo czasu na planie spędziła i na pewno sobie nie poradzi.

I bardzo lubię ich zdziwienie, kiedy się okazuje, że ja jestem właśnie dziesięć razy lepiej przygotowana od pełnomocnika drugiej strony. Ze względu właśnie na to, że ja wiem, jakie jest podejście do mojej osoby.

Mam tego pełną świadomość, więc jestem zawsze w stu procentach przygotowana. Tego jestem pewna, bo jestem też osobą po prostu bardzo ambitną.

Rozmawiała Paulina Persa

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Jabłczyńska Joanna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje