Reklama

Reklama

Kamila Szczawińska zdradza swoje trzy kroki pielęgnacji

"Moja pielęgnacja składa się z trzech czynników - zdrowe odżywianie, sport i codzienna pielęgnacja skóry" - zdradza Kamila Szczawińska, ceniona polska modelka. Patrząc na nią, trudno domyślić się, że jest matką dwójki dzieci...

"Moja pielęgnacja składa się z trzech czynników - zdrowe odżywianie, sport i codzienna pielęgnacja skóry" - wyznaje Kamila Szczawińska, która współpracowała m.in. dla Chanel, Yves Saint Laurent, Christiana Diora oraz domu mody Gucci.

Mówiąc o diecie Kamila Szczawińska nie ma na myśli dietetycznych reżimów, a mądre odżywianie, która zaczyna się od mądrych zakupów. Modelka zapewnia, że sięga jedynie po zdrowe i wyselekcjonowane produkty, na bazie, których samodzielnie przygotowuje posiłki dla całej rodziny.

"Wszystkie potrawy przygotowuję sama, dzięki temu mam pełną kontrolę nad tym, co je moja rodzina. Mówiąc o zdrowym odżywianiu staram się przede wszystkim selekcjonować produkty, które kupuję" - przyznaje modelka. "Wyeliminowaliśmy z diety kawę, napoje gazowane, czerwone mięso. Fakt, że członkowie mojej rodziny są szczupli, zdrowi i nie borykają się z sezonowymi infekcjami, jest w dużej mierze moją zasługą" - dodaje.

Reklama

Słodycze i łakocie nie są zakazane w domu Kamili Szczawińskiej, pod warunkiem, że są przygotowywane przez nią.

"Jeśli chodzi o słodycze, moje dzieci mają bardzo restrykcyjną dietę. Choć nie ukrywam, że słodycze są obecne w naszym domu. Ale warunek: wszystkie torty, ciasta i słodkie przekąski, które pojawiają się w naszym domu są przygotowywane przeze mnie" - wyjaśnia modelka.

Jak się okazuje Kamila Szczawińska nie tylko odżywia się zdrowo, ale i mądrze. Swoją wiedzę wzbogaca nie tylko o nowe przepisy kulinarne, ale również cenne naukowe wiadomości z zakresu dietetyki zdrowego żywienia.

"Interesuję się nie tylko gotowaniem, ale również wpływem potraw i produktów na zdrowie. Staram się szkolić i wzbogacać swoją wiedzę z zakresu dietetyki - jak łączyć produkty, co warto włączyć do diety, których produktów należy unikać" - wyjaśnia.

Modelka nie zapomina również o treningach. Poddała się modzie na nową formę aktywności, jaką jest pole dance - czyli taniec na rurze.

"Jeżeli chodzi o sport to trzy razy w tygodniu chodzę na treningi pole dance, czyli tańca na rurze. To w ostatnim czasie bardzo popularna forma treningu. Uczęszczam również na zajęcia stretchingu - rozciągania ciała, które wysmuklają sylwetkę i powodują, że moje ciało jest bardziej elastyczne" - wymienia Szczawińska. Jednocześnie modelka zachęca do wcześniejszego zapoznania się z kompetencjami trenera, któremu powierzamy nie tylko swoją sylwetkę, ale i zdrowie. Ona sama przyznała, że ma złe wspomnienia i treningów z niewykwalifikowanymi trenerami...

Co do pielęgnacji ciała, modelka przyznaje, że najlepszym środkiem pielęgnacji jest po prostu zdrowa dieta, uzupełniana przez kremy nawilżające.

"Podstawą mojej codziennej pielęgnacji są kremy nawilżające, które stosuję rano i wieczorem. Sama się przekonałam, że to bardzo prosty i niezwykle skuteczny sposób dbania o skórę" - dodaje. 

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy