Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta II jest gotowa na najgorsze. Wszystko przygotowane

Królowa Elżbieta II pokazała się publicznie, podpierając się laską - te zdjęcia zelektryzowały światowe media. Prawda jest taka, że monarchini jest coraz starsza i od dawna jest gotowa na swoje odejście. Wszystko jest już na tę smutną okoliczność przygotowane.

Ile lat ma królowa Elżbieta II?

 Królowa Elżbieta II ma już 95 lat. Wiekowa królowa wiele przeżyła i wciąż, jak na swój wiek, cieszy się dobrym zdrowiem i doskonałym umysłem. 

Jednak każda nieobecność królowej podczas oficjalnych spotkań, każde odnotowane przez media gorsze samopoczucie, czy teraz nowe zdjęcia, na których widać, że królowa porusza się o lasce, budzą niepokój w poddanych. 

Nic w tym dziwnego, wszyscy zdają sobie doskonale sprawę z tego, ze królowa nie będzie żyć wiecznie. Chociaż zarówno rodzina, jak i poddani pragną, by Elżbieta II jeszcze długo panowała, wszystko jest już gotowe na jej odejście. 

Nie jest to żadne nowe postępowanie, bowiem plan na wypadek śmierci królowej Elżbiety II jest już gotowy od 50 lat. 

Takie procedury są ustalane dużo wcześniej wobec wszystkich członków rodziny królewskiej, co mogliśmy obserwować przy śmierci księcia Filipa. 

Reklama

"Most London Bridge został opuszczony"

 

Gdy królowa umrze, cała procedura rozpoczyna się od poinformowania rodziny oraz pracowników pałacu o jej śmierci. Premier Wielkiej Brytanii będzie poinformowany przez sekretarza słowami: "Most London Bridge został opuszczony".

Od momentu podania tej informacji, służba w pałacu ma 10 minut na opuszczenie flag do połowy masztu. Następnie orędzie po śmierci królowej wygłosi najstarszy syn Elżbiety II, prawowity następca tronu: książę Karol. 

Następnego dnia po śmierci królowej Rada Akcesyjna ma obowiązek ogłosić Karola nowym władcą. Dopiero później organizowane są czynności pogrzebowe, gdzie każda z nich ma swoją nazwę. 

"Jednorożec" oznacza przetransportowanie ciała królowej do Pałacu Buckingham, gdyby monarchini odeszła w innym miejscu, niż pałac. 

"Lew" oznacza kondukt żałobny, a kryptonim "pióro" oznacza wystawienie trumny na widok publiczny. 

Po uroczystościach pogrzebowych trumna królowej zostanie złożona w kaplicy św. Jerzego i pochowana obok swojego małżonka.  

***
Zobacz również: 

"Rolnik szuka żony 8": Kamila żyje jak milionerka. Pokazała piękną posiadłość

Najniższe i najwyższe kobiety show-biznesu. Ile mają wzrostu?Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje