Reklama

Reklama

Książę George wyśmiewany przez Amerykanów! Rozpieszczony i chamski - tak przedstawiają 8-latka

Książę George stał się ofiarą kpin? Stacja HBO Max 29 lipca rozpoczęła emisję nowego serialu animowanego "The Prince". Kreskówka przedstawiająca codzienność „fikcyjnej” rodziny królewskiej bardzo szybko zyskała popularność i stała się hitem platformy. Głównym bohaterem serialu jest mały chłopiec imieniem George, który w bezczelny sposób odnosi się do bliskich i pomiata innymi. Większość widzów nie ma wątpliwości: postać z "The Prince" to odpowiednik księcia George'a – syna Williama i Kate.

Książę George zainspirował twórców "The Prince"

Pomysłodawcą oraz współtwórcą serialu jest Gary Janetti. Scenarzysta jakiś czas temu stworzył na Instagramie nietypowe konto, które bardzo szybko stało się popularne.  Na zdjęciach książę George rzekomo komentuje wydarzenia rozgrywające się w rodzinie królewskiej - głównie miną pełną politowania lub szyderczym wyrazem twarzy. Obserwatorom bardzo spodobał się George w roli arystokraty kpiącego z poczynań najbliższych. Tak narodził się pomysł na serial animowany.

Gary Janetti jest twórcą scenariusza do The Prince". Chociaż w założeniu kreskówka przedstawia anonimową rodzinę królewską,  widzowie nie mają wątpliwości: podobieństwo do brytyjskich royalsów jest ogromne - zarówno w przypadku George'a, jak i innych bohaterów.

Reklama

"The Prince" przedstawia księcia George'a w niekorzystnym świetle

Serial animowany opowiada o przygodach chłopca z rodziny królewskiej, który mieszka w luksusowym pałacu. George uwielbia drogie marki i bardzo dużą wagę przywiązuje do tego, jak wygląda. Jest bardzo pewny siebie i mimo młodego wieku,  świadomy swojej pozycji społecznej. Do pozostałych członków rodziny odnosi się bez szacunku. Chociaż żarty kreskówkowej postaci wielu mogą wydawać się zabawne,  opierają się głównie na wyszydzaniu innych.  "Fikcyjny"  George jest chamski i pretensjonalny.

Podobieństwo do księcia George'a jest uderzające!

Jak wygląda serialowa postać? Chłopiec ma blond włosy z przedziałkiem  po boku. Zazwyczaj ubrany jest w krótkie spodenki, granatowy sweter, spod  którego wystaje jaśniejsza koszula. Jego  znakiem  rozpoznawczym są skarpetki -  długie do połowy łydki. Trudno mieć wątpliwości,  na kim twórcy serialu wzorowali się, tworząc bohatera.

Czy taka produkcja powinna powstać?

Europejczycy krytykują serial tłumacząc, że podobieństwo animowanego Georga do małego arystokraty jest zbyt widoczne. To ich zdaniem negatywnie wpłynie na księcia, który jest jeszcze dzieckiem. 8-letni syn Williama i Kate może na tym ucierpieć - nie tylko wizerunkowo, ale również psychicznie.

Mimo obaw niektórych widzów, amerykanie nie mogą oderwać oczu od serialu. Z wielką radością oglądają go i nie mają oporów przed wyśmiewaniem się zarówno z chłopca, jak i reszty royalsów.

Przeczytaj również:

Gwiazda serialu "Zbuntowany anioł" zmarła po krótkiej walce z COVID-19

Afera w Tokio z Polską w tle. Japonia wzmacnia ochronę ambasady RP

Elżbieta Zapędowska w Opolu. Ćwiczyła młodych muzyków

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książę George

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje