Książę Harry oficjalnie zmienił ważne dane. To już pewne

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Nowe dokumenty pokazują, że książę Harry po raz pierwszy wymienił Stany Zjednoczone jako swoje główne miejsce zamieszkania. Książę i księżna Sussex mieszkają w Kalifornii, odkąd w 2020 roku zrezygnowali z funkcji starszych członków rodziny królewskiej.

Książę Harry już oficjalnie nie mieszka w Wielkiej Brytanii
Książę Harry już oficjalnie nie mieszka w Wielkiej Brytanii Pool / ContributorGetty Images

Spore zmiany w życiu księcia Harry'ego?

Z dokumentów złożonych w Wielkiej Brytanii wynika, że książę Harry oficjalnie umieścił Stany Zjednoczone jako swoje główne miejsce zamieszkania.

Kalifornia tak naprawdę stała się domem dla Harry'ego już w 2020 roku, kiedy to wraz z żoną, Meghan Markle postanowili przeprowadzić się tam z Kanady, do której pierwotnie wyjechali po wyprowadzce z Wielkiej Brytanii.

Wbrew krążącym plotkom książę Harry ma dobrze czuć się w USA
Wbrew krążącym plotkom książę Harry ma dobrze czuć się w USAPool / ContributorGetty Images

Choć Kanada była ich pierwszym przystankiem, to dopiero w USA, w Kalifornii poczuli się jak w domu. Z pewnością w zadomowieniu pomogła Harry'emu sama Meghan, która pochodzi z USA.

Chociaż elektroniczne zgłoszenie do Companies House zostało wymienione dopiero w środę, z dokumentu wynika, że zmiany dokonano 29 czerwca 2023 r. Było to tego samego dnia, w którym Pałac Buckingham potwierdził, że para opuściła Frogmore Cottage, który był ich ostatnim przyczółkiem w Wielkiej Brytanii.

To kolejny krok oddalający go od rodziny królewskiej

Dziś Meghan i Harry mogą wieść spokojniejsze życie, niż kiedy mieszkali w Wielkiej Brytanii
Dziś Meghan i Harry mogą wieść spokojniejsze życie, niż kiedy mieszkali w Wielkiej Brytanii Karwai Tang / ContributorGetty Images

Książę Harry, wyjaśniając swoją decyzję o opuszczeniu Wielkiej Brytanii, powiedział Jamesowi Cordenowi w"The Late Late Show", że poczuł potrzebę wycofania się z powodu "toksycznych" historii na jego temat w brytyjskiej prasie.

"To nigdy nie było odejście. To było raczej wycofywanie się niż ustąpienie. To było naprawdę trudne środowisko, co chyba widziało wiele osób" - wyjawił wówczas książę Harry.

Wyjawienie jego adresu zamieszkania w tak oficjalnej formie jest raczej kolejnym krokiem do odcięcia się od rodziny królewskiej, a nie wiodącym do chęci pojednania się z monarchią. 

Zwłaszcza teraz, w obliczu choroby króla Karola III i księżnej Kate, wiele osób liczyło na to, że zwaśnione strony pogodzą się dla dobra rodzinnych spraw. Nic jednak nie zapowiada takiego rozwoju sytuacji, a wręcz ujawnienie odcięcia się od miejsca zamieszkania, jakim była wcześniej Wielka Brytania, powoduje zwiększenie dystansu Harry'ego do rodziny królewskiej.

Zobacz też: 

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas