Łzy wzruszenia napływają do oczu. Księżna Kate wyszła do tłumu. Poruszający gest

Można pomyśleć, że wielka feta z okazji koronacji Karola III dopiero się rozkręca! Na dziś zaplanowano między innymi Big Lunch z udziałem poddanych, pokaz iluminacji świetlnych oraz koncerty gwiazd, by uczcić ten wyjątkowy dzień w historii Wielkiej Brytanii.

Niezwykły gest księżnej Kate. Przytuliła rozemocjonowaną dziewczynkę z tłumu
Niezwykły gest księżnej Kate. Przytuliła rozemocjonowaną dziewczynkę z tłumuMax Mumby/Indigo/Getty ImagesEast News

Dzień po koronacji Wielka Brytania wciąż świętuje wielkie wydarzenie. To wyjątkowy moment szczególnie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy zostali oficjalnie zaproszeni do biesiadowania na ulicach miasta przez parę królewską.

W tym wyjątkowym dniu, tak jak to miało miejsce podczas koronacji Elżbiety II, poddani mogą wraz z rodziną królewską poczuć "koronacyjny" klimat.

Rodzina królewska na Wielkim Lunchu

Big Lunch to zwyczajowa okazja do wielkiej fety na cześć nowego króla i królowej. Koronacyjne lunche odbędą się w ponad 4000 miejsc w całym Królestwie. W godzinach wieczornych dnia 7 maja zaplanowano ponadto specjalny koncert na cześć królewskiej pary.

Podczas show, w obecności króla i królowej, wystąpią między innymi Katy Perry, Lionel Richie i Adrea Bocceli, a w trakcie występów będą emitowane wcześniej zrealizowane nagrania z Tomem Cruise'em i Joan Collins lub Bear Grills'em.

Finał wydarzeń będzie miał miejsce późnym wieczorem po oficjalnej części artystycznej z udziałem Karola III i jego żony Camilli. Na zakończenie dnia w 10 miejscach kraju odbędą się specjalne pokazy świetlne.

Księżna Kate skradła show. Wzruszający moment na spotkaniu z poddanymi

Rodzina królewska nie zawiodła poddanych. Do wiwatującego tłumu wyszła księżna Kate z księciem Williamem, by podziękować wszystkim za towarzyszenie im w tym wyjątkowym dniu.

W pewnym momencie spotkania, kamery reporterów uchwyciły wyjątkowo wzruszający moment. Kate zauważyła w tłumie dziewczynkę, która nie mogła powstrzymać emocji związanych ze spotkaniem z książęcą parą i zalała się łzami.

Kate Middleton stanęła na wysokości zadania i z czułością odniosła się do dziewczynki, której zaoferowała wspierający uścisk. Rozemocjonowane dziecko przystało na propozycję przyszłej królowej i ochoczo przytuliła się do księżnej.

Jak się później okazało, nie był to jedyny moment, w którym Kate wykazała się dużą empatią. Podczas spaceru wśród poddanych subtelnie wspierała także inne dzieci, które przyszły spotkać się z członkami rodziny królewskiej.

Wygląda na to, że koronacja skutecznie podbije popularność rodziny królewskiej. Książęca para błyszczała niemal w każdym miejscu, w którym się pojawiła, a uradowany tłum entuzjastycznie reagował na ich obecność.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas