Reklama

Maciej Damięcki nie żyje. Tak pożegnały go dzieci. "Pa Tato"

Nie żyje Maciej Damięcki - wybitny polski aktor filmowy i teatralny. O śmierci ojca poinformował jego syn Mateusz Damięcki w mediach społecznościowych. Aktor miał 79 lat.

Maciej Damięcki nie żyje. Słynny polski aktor znany z seriali "M jak miłość", "Miodowe lata" a także "Plebania" zmarł w wieku 79 lat. O śmierci aktora poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych syn Mateusz Damięcki. Pożegnał on ojca słowami:

Córka Macieja Damięckiego: "Pa tatku"

Reklama

Ojca w mediach społecznościowych pożegnała również jego córka Matylda Damięcka. Na Facebooku podzieliła się rysunkiem twarzy ojca z dopiskiem:

Maciej Damięcki nie żyje. Znani żegnają aktora

Pod postami Mateusza i Matyldy pojawiają się liczne komentarze z kondolencjami. Wiele znanych aktorów postanowiło pożegnać aktora, a także wyrazić współczucie wobec rodziny zmarłego.

Aktorka i piosenkarka Anna Czartoryska-Niemczycka wraziła swój żal słowami:

Swoimi wspomnieniami dotyczącymi Macieja Damięckiego podzielił się również Krzysztof Ibisz:

Maciej Damięcki urodził się w rodzinie aktorskiej

Na ten moment nie podano przyczyny śmierci aktora. 

Maciej Damięcki przyszedł na świat 11 stycznia 1944 roku w Podszkodziu, jako syn aktorów Ireny Górskiej-Damięckiej i Dobiesława Damięckiego. Już w młodości poszedł w ślady rodziców i został aktorem. W 1966 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Następnie od 1966 do 1996 roku (z roczną przerwą w 1984) występował na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Aktor występował również na ekranach, a widzowie telewizyjni zapewne kojarzą go z seriali takich jak "M jak miłość", "Miodowe lata", czy też "Plebania". W 2023 roku mogliśmy oglądać go w najnowszej produkcji Netflixa - "Znachorze", gdzie zagrał woźnicę.

Jego pierwsza żona również była aktorką filmową i teatralną. Smykałkę do aktorstwa przekazał też swoim dzieciom — synowi Mateuszowi Damięckiemu oraz córce — Matyldzie Damięckiej.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy