Reklama

Reklama

​Meghan Markle i królowa Elżbieta II największymi influencerkami świadomej mody

Według corocznego raportu globalnej modowej wyszukiwarki Lyst, brytyjska monarchini i była księżna Sussex plasują się na szczycie listy najbardziej wpływowych postaci świata mody. Wszystko za sprawą decyzji, którą podjęła całkiem niedawno królowa. Nie o trendy tu jednak chodzi, a o konsekwentne lansowanie idei zrównoważonego rozwoju w branży. W rankingu znalazła się m.in. też Jennifer Aniston.

Koncepcja świadomej mody robi coraz większą karierę na całym świecie. Popularne marki odzieżowe oraz uznane domy mody, starając się nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością, wprowadzają kolejne innowacyjne rozwiązania, mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu branży na środowisko. Rezygnacja z naturalnych futer czy wykorzystywanie do produkcji ubrań biodegradowalnych, pozyskiwanych z recyklingu tkanin, staje się powoli normą.

Reklama

Zrównoważony rozwój w modzie promuje też wiele gwiazd, które dzięki swojej popularności i ogromnemu wpływowi, jaki wywierają na masowego odbiorcę, przyczyniają się do zmiany konsumenckich nawyków. Według corocznego raportu globalnej modowej wyszukiwarki Lyst, na szczycie zestawienia najbardziej wpływowych postaci wspierających swoim wizerunkiem ideę świadomej mody, uplasowały się Meghan Markle i królowa Elżbieta II.

Z chwilą, gdy gwiazda serialu "W garniturach" wkroczyła na brytyjski dwór, stała się wzorem dla milionów kobiet. Jej wyraziste poglądy, wyróżniająca się na tle europejskiej arystokracji uroda oraz doskonałe wyczucie stylu zapewniły jej ogromną popularność, nie tylko na Wyspach, ale i poza granicami Zjednoczonego Królestwa. Skłonność Meghan do noszenia ubrań z popularnych sieciówek i świadomy wybór projektantów, których kreacje zakładała na okoliczność oficjalnych wystąpień, zagwarantowały byłej księżnej Sussex status współczesnej ikony mody.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje