Reklama

Reklama

Meghan Markle najlepiej wykształconym członkiem rodziny królewskiej! Co studiowała?

Meghan Markle na przestrzeni ostatnich lat trafiała na szczyt rozmaitych rankingów - uznawaną ją m.in. za jedną z najbardziej stylowych arystokratek świata. Tym razem jednak żona księcia Harrego została doceniona za swoje wykształcenie i inteligencję. Opublikowany właśnie przez Oxford Royale Academy raport ujawnił, że księżna Sussex jest najlepiej wykształconym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Prestiżowa brytyjska firma edukacyjna Oxford Royale Academy postanowiła przyjrzeć się wykształceniu, jakim mogą się pochwalić tamtejsi arystokraci. Dokonując szczegółowej analizy, przyjrzano się ukończonym przez nich szkołom i uniwersytetom, wykorzystując do tego QS World University Rankings - rankingi najlepszych uczelni na świecie publikowane od 2004 przez organizację Quacquarelli Symonds. Klasyfikacja dokonywana jest w oparciu o kilka najważniejszych czynników, takich jak opinia wykładowców, stosunek liczby wykładowców do studentów czy publikacje naukowe.

Meghan Markle: Wykształcenie arystokratki imponuje!

Markle zajęła zaszczytne pierwsze miejsce wśród najlepiej wykształconych członków brytyjskiej rodziny królewskiej dzięki dyplomowi z Northwestern University w Evanston w stanie Illinois. W najnowszym rankingu QS World Rankings, uwzględniającym 1300 najlepszych edukacyjnych instytucji na świecie, placówka ta zajęła wysokie 30 miejsce. 

Reklama

Żona księcia Harry’ego ukończyła tam studia w 2003 roku z podwójnym dyplomem - nauk o teatrze i stosunków międzynarodowych. Drugą i trzecią pozycję w rankingu najmądrzejszych "royalsów" zajęli odpowiednio księżna Kate Middleton i książę William. Oboje ukończyli University of St Andrews. Ta szkocka uczelnia w QS World Rankings zajmuje 92 miejsce.

***

Przeczytaj również: 

Natalia Kukulska na Zanzibarze zbiera pieniądze dla fundacji. Właścicielem jest skazaniec

Ile kosztuje sylwester w restauracjach gwiazd?

Bartłomiej Wróblewski. Kim jest mąż Małgorzaty Kożuchowskiej?

Michał Wiśniewski zrobi program z Mandaryną!

Zobacz również: 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: książę Harry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy