Reklama

Natalia Kukulska na Zanzibarze zbiera pieniądze dla fundacji. W tle kontrowersje

Natalia Kukulska, Anna Dereszowska, Małgorzata Socha, Tomasz Ciachorowski i Magdalena Różczka zamierzają spędzić sylwestra na Zanzibarze. Piosenkarka planuje tam koncert charytatywny na rzecz fundacji wspierającej lokalną społeczność. Wątpliwości budzi fakt, że twarzą marki, która patronuje fundacji, jest Wojciech Ż. - skazany w Polsce prawomocnym wyrokiem sądu na karę więzienia między innymi za oszustwo.

Polscy celebryci u Wojtka z Zanzibaru

Wojciech Ż. znany jako "Wojtek z Zanzibaru" to właściciel sieci kameralnych hoteli, których oferta skierowana jest przede wszystkim do Polaków. Podczas pandemii celebryci z kraju nad Wisłą niemal masowo wyjeżdżali na wyspę. Wielu z nich wybierało noclegi właśnie "u Wojtka", dzięki czemu hotelarz osiągnął niemały sukces. Wśród jego gości już w ubiegłym roku była Natalia Kukulska. Jak wspomina sama gwiazda, wówczas spontanicznie zaśpiewała dla publiczności. Natomiast tegoroczny koncert został już zaplanowany, a pieniądze ze zbiórki mają trafić na konto fundacji wspierającej społeczność Zanzibaru. 

Reklama

Natalia Kukulska zbiera pieniądze dla fundacji. W tle kontrowersje i dyskusja

Fundacja, której ambasadorką jest Natalia Kukulska, powstała przy hotelu założonym przez Wojciecha Ż., który w 2019 roku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na dwa lata i dwa miesiące pozbawienia wolności za oszustwo. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok. Pełnomocnik hotelarza w listopadzie zaskarżył wyrok do Sądu Najwyższego.

Wojciech Ż. odniósł się do medialnych informacji na temat wyroków sądów i zasugerował, że jest w całej sprawie ofiarą. W poście na Facebooku napisał: "No mamy za sobą gorący dzień. Klasycznie w życiu jak można z ofiary sytuacji przez chwilę stać się niby jej sprawcą. Nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja w Polsce a i zapewne na świecie. Ale ku smutkowi niektórych, tylko na chwilę. Wszystko jest w  toku i jak życie pokazało na dobrej drodze".

Nie tylko Natalia Kukulska

W tegorocznej edycji charytatywnego koncertu Natalii Kukulskiej wezmą udział także inni polscy celebryci. Swój udział potwierdzili między innymi: Anna Dereszowska, Małgorzata Socha, Tomasz Ciachorowski i Magdalena Różczka.

Fundacja wydała oświadczenie


Julianna Jacewicz prezeska Fundacji PiliPili Pomagam wydała oświadczenie, w którym odnosi się do przedstawionych powyżej doniesień medialnych. Kobieta podkreśla, że prowadzona przez nią organizacja jest instytucją niezależną i realizuje swoje cele między innymi dzięki pomocy artystów. We wpisie na Facebooku czytamy: "Współpraca dobroczynna artystów, którzy od blisko roku przyjeżdżają na Zanzibar na zaproszenie fundacji, odbywające się koncerty i działania charytatywne przełożyły się na konkretne wsparcie finansowe na rzecz fundacji. Całkowity dochód z koncertów i licytacji przekazujemy m.in. na rozwój i działania Centrum Edukacji PiliPili Pomagam. Efekty tej współpracy są powodem do dumy". Oświadczenie zostało opublikowane przez profl "Życie na Zanzibarze".

Natalia Kukulska zabrała głos

Natalia Kukulska także zabrała głos w sprawie i zwróciła uwagę, że nie lustruje właścicieli hoteli, w których nocuje. Napisała: "Po głośnym artykule, nie będę udawała, że nie ma mnie na Zanzibarze. Pomimo zamieszania wokół miejsca, w którym jestem, bardzo się cieszę na dzisiejszy koncert sylwestrowy i zabawę dla kilkuset gości, którzy przyjechali tutaj na wakacje i przywitać nowy rok. Jestem w tym pięknym miejscu z całym moim zespołem. Od roku cieszyliśmy się na ten wyjazd, choć logistycznie i organizacyjne nie było to proste. Nie lustruję przeszłości szefów linii lotniczych, ani szefów hoteli korzystając z ich oferty. Ciekawa jestem kto ze złośliwie komentujących osób to robi?". Gwiazda zauważyła, że także czeka na wyjaśnienie całej sprawy.

***

Zobacz także:

Anna Dereszowska urodziła! Tak gratulują jej gwiazdy!

Małgorzata Socha opowiedziała, jak wygląda jej dieta

Fani Anity Lipnickiej są zdegustowani tym, że "gra do kotleta". Krytyczne opinie

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy