Reklama

Reklama

​Na sprzedaż wystawiono dom, w którym mieszkał nastoletni Kurt Cobain

Tragicznie zmarły gwiazdor rocka zamieszkał w tym domu ze swoim ojcem po tym, jak jego rodzice się rozwiedli. Mieszkał w latach 1978-82. Był wówczas nastolatkiem. Cena wystawionej na sprzedaż nieruchomości nie jest wygórowana - trzeba za nią zapłacić 279 900 dol., czyli blisko milion sto pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Dom, w którym przez cztery lata mieszkał późniejszy lider Nirvany, znajduje się przy 413 S Fleet St. w Montesano w stanie Waszyngton. Ma cztery sypialnie, dwie łazienki i dość długą historię, bo został zbudowany w 1908 roku. Może nie wygląda okazale, ale według agencji Redfin, która wystawiła go na sprzedaż, ma aż dwupiętrową piwnicę.

Według napisanej przez Charlesa R. Crossa książki "Pod ciężarem nieba", Kurt miał w tym domu własny pokój z okrągłymi oknami, przypominającymi bulaje na statku.

Cobain wyprowadził się stąd, gdy miał 15 lat. Stało się to po tym, gdy jego ojciec ponownie się ożenił, a jego nowa żona wprowadziła się z dwójką własnych dzieci. Przyszły muzyk nie wytrzymał tej zmiany i zamieszkał w przyczepie swoich dziadków, a następnie tułał się po domach członków rodziny i przyjaciół.

Reklama

Co ciekawe, dom w którym dorastał (i zbuntował się) Kurt Cobain został sprzedany wcześniej funduszowi hedgingowemu w Kalifornii jako zwykła nieruchomość. Podczas tej transakcji nikt nie zorientował się, że to taka ważna dla światowej kultury nieruchomość. To, że mieszkał tu jeden z najważniejszych muzyków rockowych, ustalił dopiero obecny właściciel.

***
Zobacz również:

Sześć włosów lidera Nirvany sprzedano na aukcji. Astronomiczna kwota! 

30 lat "Smells like the spirit": "Chciałem napisać popową piosenkę"

Piotr Kraśko skazany za prowadzenie auta bez prawa jazdy

Wszystkie samochody Piotra Kraśki. Robią wrażenie


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje