Reklama

Reklama

Nie żyje Ann Tewson. Była gwiazdą "Co ludzie powiedzą"

W wieku 91 lat zmarła Josephine Ann Tewson, którą widzowie pokochali za rolę Elżbiety Warden, nerwowej sąsiadki i powierniczki głównej bohaterki - Hiacynty Bucket w brytyjskim sitcomie "Co ludzie powiedzią".

Nie żyje Ann Tewson. Kochali ją fani serialu "Co ludzie powiedzą"

Według informacji przekazanych brytyjskim mediom przez agentkę aktorki Jean Diamond, Tewson zmarła "w spokojnym śnie" w czwartek wieczorem w Denville Hall - londyńskim domu spokojnej starości dla aktorów.

 Zapisała się w pamięci widzów głównie jako aktorka komediowa. Poza "Co ludzie powiedzą?" (1990-95), zagrała m.in. w takich sitcomach, jak: "Shelley" (1979-82), "Clarence" (1988 r.) i stworzonym przez twórcę "Co ludzie powiedzą?", Roya Clarke'a, "Last of the Summer Wine" (polski tytuł: "Babie lato")

Ten ostatni serial emitowano w brytyjskiej telewizji przez 37 lat, od 4 stycznia 1973 roku do 29 sierpnia 2010 roku. Tewson występowała w nim, jako Miss Davenport od 2003 roku.

Reklama

W 2012 roku opracowała jednoosobowe show "Still Keeping Up Appearances?", z którym odwiedzała sale teatralne Wielkiej Brytanii do początku 2019 roku. Występy polegały na opowiadaniu anegdot z planu tytułowej komedii.

Była dwukrotnie zamężna, najpierw z aktorem Leonardem Rossiterem, a następnie z Henrym Newmanem, który zmarł w 1980 roku.

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: Josephine Tewson | Co ludzie powiedzą?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy