Reklama

Reklama

O komiksach i chuliganach

Z Cezarym Pazurą, który po raz drugi użyczył głosu w polskiej wersji językowej filmu o przygodach Asteriksa rozmawiamy z okazji światowej premiery filmu "Asterix na Olimpiadzie".

Pan lubi komiksy?

Cezary Pazura: Lubiłem. Bardzo. Kapitana Klossa... i jeszcze był ten słynny kapitan Żbik. To się nawet zbierało za mojej młodości. Tak, że ja oczywiście też lubiłem komiksy.

Z Asteriksem kiedy pan się pierwszy raz zetknął?

Cezary Pazura: Też na pewno w młodości. Już nie pamiętam. to chyba było w jakiejś gazecie, w odcinkach. Ale chyba dopiero teraz, a właściwie dużo później jakoś tak go polubiłem. Od czasu, jak się pojawiły filmy. Najpierw filmy rysunkowe, teraz grają aktorzy. Ja dubbingowałem poprzedni film "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" i pamiętam, że to był naprawdę duży hit, zresztą mnie też ten film się bardzo podobał.

Co jest trudniejsze: gra czy dubbing?

Cezary Pazura: Nie ma łatwej pracy. Wie pan, to tak się mówi, ale każda praca, jeśli się ją wykonuje często, dużo tej pracy się wykonuje, to jest po prostu ciężka. Ja gram postać Numernabisa, która akurat w tej części jest potraktowana gościnnie. Pokazuje się w ostatniej scenie, po Olimpiadzie, w scenie przyjęcia i tam ma takie swoje "pięć minut".

Jest pan zatem zapracowanym człowiekiem, myśli pan w ogóle o kolejnych projektach?

Cezary Pazura: Przygotowuje swój debiut fabularny, zobaczymy jak to się uda, wyreżyserować coś własnego. Film się nazywa "Weekend" i będzie to film akcji, ale ja to nazywam po swojemu "hooligan movie", czyli film chuligański. Dużo akcji, sympatyczni bohaterowie, sympatyczni, ale niegrzeczni.

Kiedy pierwszy klaps?

Cezary Pazura: Nie, nie, ja nawet nie chcę o tym mówić. Ja mówię, że się przygotowuję. W Polsce jest tak, że wiele rzeczy można przygotowywać, prawda? Jest przygotowywana od wielu lat reforma służby zdrowia i nie wyszła. Dlatego też boję się, żeby z moim filmem tak nie było, że ja go przygotowuję już rok i okaże się, że ja zapeszę, i...

No to nie zapeszajmy. Dziękuję bardzo za rozmowę.

Reklama

MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: Asterix | komiksy | film | cezary

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama