Reklama

Reklama

Oni wyznaczali trendy w 2012 roku

Magazyn "Forbes" opublikował listę największych gwiazd mody i sztuki 2012 poniżej 30. roku życia. W rankingu najbardziej znaczących młodych trendsetterów znaleźli się m.in.: Mary-Kate i Ashley Olsen oraz Alexander Wang.

Nie przekroczyli jeszcze trzydziestki, a już są najbardziej liczącymi się osobowościami branży modowej. Właścicielki marek odzieżowych The Row, Elizabeth and James i StyleMint bliźniaczki Olsen i projektant Balenciagi Alexander Wang znaleźli się w rankingu 30 najbardziej wpływowych nazwisk mody i sztuki 2012 roku.

Sławne siostry

29-letni Alexander Wang, amerykański designer o tajwańskich korzeniach jest następcą Ghesquiere'a, który po piętnastu latach współpracy z Balenciagą odszedł z prestiżowego francuskiego domu mody. Młody i zdolny Wang od 2007 roku prowadzi markę pod własnym nazwiskiem. Studiował projektowanie w prestiżowej nowojorskiej Parsons The New School for Design. Z nauki zrezygnował na drugim roku studiów. Jego kolekcje cechuje swobodny, miejski styl, który doprawiony jest zadziorną, grunge'ową estetyką.
Bliźniaczek Olsen przedstawiać praktycznie nie trzeba. Z branżą modową związane są od dawna, bo już jako 10-latki założyły swoją pierwszą markę produkującą gadżety. Dziś 26-letnie siostry znane są głównie za sprawą dwóch zyskownych marek odzieżowych - The Row i Elizabeth and James oraz nowej StyleMint. W branży mody to chyba najmłodsze miliarderki. Na początku czerwca 2012 roku młode projektantki otrzymały jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie mody - nagrodę Council of Fashion Designers of America Award.

Reklama


Lista najbardziej kreatywnych

Wszystkie osoby, które znalazły się liście "Forbesa" należą do najbardziej kreatywnych i przedsiębiorczy przedstawicieli swojego pokolenia. Ich projekty, styl i sztuka inspirują nie tylko rówieśników na całym świecie. Wśród uznanych gwiazd mody i sztuki poniżej 30 roku życia znaleźli się również: francuski kreator mody Joseph Altuzarra, ulubienica Pierwszej Damy USA projektantka Carly Cushnie i fotograf Michael Avedon.


PAP life
Dowiedz się więcej na temat: moda | Monika Pietrasińska | Młodzi | Siostry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy