Reklama

Reklama

Piotr Pręgowski chciał popełnić samobójstwo. Powód zadziwia

Piotr Pręgowski to aktor dobrze znany wszystkim miłośnikom serialu „Ranczo”. Od wielu lat wciela się w rolę Patryka Pietrka. Aktor w szczerym wywiadzie przyznał, że jakiś czas temu zmagał się z myślami samobójczymi. W latach 90. nie mógł bowiem znaleźć pracy. Utracił płynność finansową i w krytycznych chwilach myślał o tym, by targnąć się na własne życie.

Piotr Pręgowski  zyskał popularność w latach 80. dzięki filmowym hitom "Miś" i "Zmiennicy",  w których zagrał. Jak się okazuje, niedługo potem musiał zmierzyć się z brakiem pracy. W rozmowie z "Super Expressem" powiedział,  że pod koniec lat 90. przestał dostawać propozycję zawodowe i jego kariera stanęła w miejscu.

Piotr Pręgowski był o krok od samobójstwa

Piotr Pręgowski grywał jedynie w epizodach. Brak stałych dochodów sprawił, że aktor stracił płynność finansową. Sytuacja była na tyle poważna, że zaczęły dopadać go myśli samobójcze. Wspominając trudne chwile zaznacza, że chciał skończyć ze swoim życiem, by zabezpieczyć przyszłość rodziny.

Reklama

Zawód aktora jest niepewnym zajęciem. Piotr Pręgowski zrozumiał to w przeszłości. Podczas rozmowy zaznaczył, że w latach 90. żałował, że nie ma innego wykształcenia. "W moim życiu zawodowym były takie chwile, że trudno było utrzymać dom z pracy, a ponieważ miałem to nieszczęście, że nie miałem innego zawodu poza aktorstwem, to byłem skazany na aktorstwo, którego nie mogłem uprawiać" - tłumaczy.

Piotr Pręgowski przetrwał dzięki wsparciu żony

Aktor zaznacza, że w trudnych chwilach nieopisanym wsparciem była dla niego żona. Piotr Pręgowski i Ewa Kuryło są małżeństwem już 40 lat. "Gdyby nie Ewa, moja kariera potoczyłaby się zapewne inaczej. Od wielu lat nie dostawałem żadnych propozycji. Byłem przybity i zdesperowany. Zarabiałem na imprezach firmowych jako sobowtór Elvisa Presleya" - zaznacza.

Piotr Pręgowski: jak radzi sobie obecnie?

Obecnie Piotr Pręgowski nie narzeka na brak pracy. Jego sytuacja finansowa uspokoiła się,  gdy na początku lat 2000. otrzymał rolę Patryka Pietrka w  serialu "Ranczo", który szybko stał się hitem. Widzowie pokochali bohatera, w którego wciela się Pręgowski. Chociaż emisja serialu niedługo dobiegnie końca, aktor jest spokojny o swoją przyszłość.

 

***
Przeczytaj również:


Gwiazdy zachwycają w modnym welurze

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor publikują śmiałe zdjęcia. "Harce nie miały miejsca"!

Magdalena Ogórek się rozwodzi! Nowe informacje zdenerwowały prezenterkę TVP


Zobacz również: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje