Reklama

Reklama

Przyjaciółka na medal!

Przyjaźń nie upoważnia nikogo do oceniania i mówienia komuś, jak ma żyć. Nikt nie ma patentu na nieomylność - mówi aktorka Magdalena Stużyńska.

Na jednej ze stron przeczytałam, że twój dom pełen był muzyki. Lubiłaś słuchać muzyki poważnej, uczyłaś się śpiewu operowego, oglądałaś programy Bogusława Kaczyńskiego, które jak sama mówisz- ukształtowały cię. Nie myślałaś nigdy o muzycznej karierze?

Reklama

Magdalena Stużyńska: Myślałam, marzyłam. Przez kilka lat uczyłam się śpiewu operowego u wybitnej, nieżyjącej już śpiewaczki - Bogny Sokorskiej. Zaliczyłam nawet rok szkoły muzycznej. Ale nie mniej silnie marzyłam o aktorstwie. Po I roku szkoły muzycznej musiałam dokonać wyboru. Dostałam ciekawe propozycje teatralne i rolę w serialu. Wiedziałam, że nie da się tego pogodzić - teatr i śpiew to bardzo wymagające i zaborcze dziedziny.

Kiedy zatem utwierdziłaś się w przekonaniu, że chcesz zostać aktorką?

Nie pamiętam, żebym miała kiedykolwiek jakieś wątpliwości. Pierwszy raz stanęłam na profesjonalnej scenie w wieku 15 lat, przed kamerą rok później. Byłam przekonana, że to moje przeznaczenie.

Pamiętasz swój debiut na scenie?

To była sztuka A. Maleszki pt. "Eksperyment Magdalena", w reż. p. Haliny Machulskiej. Główna rola, wielkie przeżycie...

Zżerała cię trema?

Trema? Owszem, ale bardziej euforia. Z każdym kolejnym rokiem, z każdą kolejną premierą mam coraz większą tremę. Teraz w dniu premiery umieram ze strachu.

Szerszej publiczności znana jesteś z roli Marcysi w serialu "Złotopolscy". W czym jesteś podobna do swojej bohaterki?

Mam nadzieję, że w niczym.

W niczym?

Właściwie wszystko nas różni, począwszy od pochodzenia, poprzez gust, upodobania, relacje z ludźmi, po dążenia i cele.

Rok temu Andrzej Nejman opuścił serial, bo nie chciał być kojarzony jedynie z Waldkiem. Ostatnio pojawiły się informacje, że ty także nie zdecydowałaś się na przedłużenie kontraktu z producentami serialu i już w przyszłym roku możesz nie pojawić się na planie filmowym. To prawda?

Tak. Zamierzam rozpocząć nowy etap w moim życiu zawodowym.

O jakiej roli marzysz?

Fascynującej!

Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Stużyńska | przyjaźń | medal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje